Köpeğimde Başlayan İtaatsizlik

eren

Selamlar, köpeğim komutları bilen ve uygulayan bir köpektir, çok nadir olarak komutlara geç olarak uyar ama uyar. Yaklaşık 1 haftadır bir itaatsizlik ve vurdum duymazlık var ben yanına gidip daha yüksek sesle komutları verince yapıyor, sanki beni eski kadar ciddiye almıyor gibi neden böyle davranıyor olabilir ve ne yapmalıyım?

1 CEVAP

Robin

köpeğinizi ne kadar iyi eğitseniz de düzenli olarak eğitim yapılmazsa köpeklerimiz komutları unutmaya başlayabilir.Yarışmalara katılan köpekler hariç herhangi bir köpeğin komutları unutması da çok doğaldır.

Köpeğinizi karşınıza alıp komutları tekrar ederseniz sanki hiç eğitmemiş gibi, çok kısa süre toparlayacağını göreceksiniz. eğer köpeğiniz sizi kasıtlı olarak dinlemiyorsa liderlik sorunu ortaya çıkmış olabilir bu ihtimali de göz ardı etmemek gerekiyor. her 2 durumda eğitim tekrarı ile giderilebilecek şeyler.