Kedinin Dışkısında Beyaz Parazitler Var Ne Yapmalıyız ?

Merhaba bizim 11 aylık dişi bir kedimiz var. Kedımizin önceden dışkısında parazit yoktu. Yeni farkettik daha sonra kontil parazit şurubundan verdik .Sizce geçiri mi
ne yapmalıyız ?

6 CEVAP

goknur

Kontil kullanmadim daha once etkisini bilemiyorum ama caniverm 700 kullanabilirsiniz. Ilk defa icicekse ic parazit hapini bir hapi 4 e bolup 4 gun arayla verebilirsiniz. Yuttugundan kesin emin olun. 24 saat icinde ne varsa hepsini dokuyor icinden. Biz hep onu kullaniyoruz cok etkili bir hap.

emine64

Kontil yeterli olmaz veterinere götürüp iç parazit ilacını yaptırın bence

yasement

Gecirir muhtemelen

canakavi

Dışardan bir kediye bir süre bakmıştım hasta diye, Caniverm700bende kullanmıştım etkili olmuştu @goknur un tavsiyesine katılıyorum.

Feronia

Kontil sadece kancalı kurt, bağırsak kurdu ve kıl kurdunda etkili diye biliyorum. Diğer parazit türlerinde de etkili bir ilaç kullanmanızı öneririm.

patipati

Veterinerlerde satılan parazit hapını alıp kendiniz yıutturabilirsiniz. 1 hap 10 kg ağırlığındaki hayvana veriliyor. Normal yetişkin kedi 5 kilo gelir ve yarım tablet verilir. 3 gün sonra yine yarim 10. gün de yine yarım. Bağırsakta kalan yumurtalar nedeniyle parazit olan hayvana böyle verilir. Parazit olmayana 1 kez vermek yeter. Kontil ve diğer şuruplar işe yaramıyor.