Çip Ve Kimliklendirme Aynı Şey Mi? Beraber Yapılmıyorlarmı?

GzdeAkbuz

Arkadaşlar az önce haberlerde gördüm Cip ve Kimliklendirme beraber yapılıyor demi sonuçta hayvanın kimliklenmesi için Cip takılmış olması gerekiyor haberlerde kimliklendirme yaptırmayan sahiplere 1600 küsür ceza kesilcek dendi yani 10bin tl , 1600e mi düşmüş şimdi ben öyle anladım bilen yazabilirmi lütfen.?

2 CEVAP

Miamor

Çip taktırdığınızda kimlikte çıkarmış oluyorsunuz, aşıları bilgileri işleniyor kimliğe.

GzdeAkbuz

Keşke başlığı 10bin tl 1634tlye mi düştü yazsaydım olmadı bu.
Neyse doğru biliyormuşum çip\kimlik birmiş.
Çip taktırmama cezası cidden o kadar düştüyse işime geldi demektir. Lazım olduğunda bakarız.