Disi Kedide Kizginlik, Kisirlastirma Operasyonu Ve Sonrasi

Klimt

Sanirim 7-8 aylik civarinda olan disi kedim kizginliga girdi. Internet uzerinden bircok sey okudum, okuyacagim fakat kisirlastirma operasyonu sonrasinda ve bu surecteki tecrubelerinizi ogrenmek istiyorum, yardimci olursaniz cok sevinirim.

9 CEVAP

Benimde erkek tekir kedim aynı dönemde kısırlaştırma konusunda endiseliyim ama mecbur

Emrondre

Benim kedimde 7-8 aylık kızgunlığa girdi ve ilk kızgınlıktan sonra kısırlaştırdık beş gün oldu ameliyat olalı ilk gün narkozun etkisi biraz sersem oluyor altına kaçırma problemi olur dediler ama bizim şükür olmadı , kusmada olabilir dediler ama oda olmadı şükür geceyi güzel atlattık. O gece hep yanındaydım sevginizi hissedince dahada iyi oluyorlar.

Klimt

Muhtemelen bizde ilk kizginligi gecince kisirlastiracagiz iki hafta icerisinde ama bu surec beni biraz tedirgin ettigi icin sormak istedim. Tesekkurler

Emrondre

Bende çok endişeliydim hatta veterinere bıraktığımda ağladım sonra görmeye gidince insan onu yarı uyanık yarı baygın halde gördüğümde inanın çok üzüldüm gece evimize gittiğimizde biraz daha iyiydi .Sana tavsiyem ameliyattan sonra eve getirdiğinde kumu maması suyu aynı odada olsun birde o gün çok yemesi için ısrar etme ,ertesi gün daha iyi oluyorlar

Klimt

Cok tesekkurler

Klimt

Bir de disi kediler koku birakmak icin idrar yaparlar mi?

Emrondre

Dişi kediler koku bırakmak için idrar yapmaz erkek kediler yapar bunu genellikle.Ama bazen kozgınlık döneminde bazı dişi kediler idrar yapabiliyormuş çevreye ,kızgınlık döneminde sık idrara çıkma olayı oluyor bizim başımıza gelmedi kızom hep kumuna yapıyordu

canakavi

Dişilerde de koku bırakma olur ama erkek kedi kadar keskin koku olmaz hatta sen o kokuyu bile duymazsın çiftleşme döneminde çogu dişi kedi yapar ama erkek kadar sık değil

Klimt

Tesekkur ederim