3. Kediyi Almak Mantıklı Mı

Instant71

Merhabalar kendi evimde baktığım 2 kedim var birisi 8 yaşında çok sakin bir kedi diğeri ise 2 yaşında çok yaramaz ve büyük kedime rahat vermiyor. Diğer kedim tedirgin çünkü küçük olan ne zaman diğerini hareketli görse üzerine atlıyor. Şuan 3. Kediyi alırsam küçük kedimin dikkatini büyük kedimden çekerim diye düşünüyorum. Öte yandan yeni kediyle beraber iyice strese girmesinden de korkuyorum sizce ne yapmalıyım benzer durum yaşayanlar veya bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi ?

1 CEVAP

Burcuudul

Strese girer tabiki. İki kedili olmak iyi üçüncüsü rahatsız eder sizi ve kediyi. Lazerle oynatın enerjisini atsın. Ama lazerle oyun sonrası ödül maması verin ki psikolojisi bozulmasın. Avcılık içgüdüsüne ters avlama sonucu bişey yiyememesi. Bence mantıklı değil bu durumda.