Cip Hakkinda Onemli

forbs

Tekrar sormak istiyorum sokakta besledigim kedilere cip taktirmali miyim?? Tarim ilceyi aradim sikinti olmaz takariz dediler ama veterinerim cip takarsak eve almak zorunda kalirsin demisti. Ne yapmam gerekiyor tam bilgisi olan kimse var mi

11 CEVAP

aslihan_e

Tabi ki taktırmayın, biri bulup veterinere götürse sokağa attığınız için şikayet edebilir. Belediye hayvanları toplarsa ve üstünüze kayıtlı çıkarsa yine para cezası alabilirsiniz.

Cennet29

Hayvanlar kimsenin umrunda değil çipmiş boş boş işler. Son bi kaç gündür hayvanlara yapılan eziyetleri vs görmüşsünüzdür. Sizce bunları yetkililer bilmiyor muydu? Herkes her şeyin farkında ve hayvanlar bu cip zorunluluğunu getiren kişilerinde umrunda falan değil. Taktırmicam. Çok güzelse kendi biyerlerine taksınlar cipi

GzdeAkbuz

Çipsiz hayvana özel veteriner klinikleri işlem yapamicakmis devlet veterinerine goturebilirsiniz çip taktırıp sokakta bakarım derseniz olurda biri alir yada veterinere götürür kedi üstünüze kayıtlı olduğu için kayıp basvurusu yapmadiniz diye ceza alirsiniz Çip'in taktirilmama cezasi 10binden 1634e düşmüş ben taktirmama kararindayim Aralık'ta kuduz aşısı var benimkinin Şubat - Mart ayında iç, dış aşısı için götürüp bakcam neresi aşıyı yapar yada yapmaz eğer zorunda kalırsam çipi anca duruma göre taktırırım bu arada röntgen falan çekilebiyormuş en sonunda bir veteriner sorumu cevapladı geçen ama benim içim hiç rahat değil taktırma konusunda.

GzdeAkbuz

@Cennet29
Kesinlikle katılıyorum hayvana eziyet edene hatta öldürene bile 10bin lira ceza vermiyorlar ellerini kollarını sallayarak geziyolar etrafta Çip için insanı darlıyorlar kimselerde aklını kullanamıyor gidişat ortada.

forbs

Arkadaslar ilginize tesekkur ederim fakat hâlâ karar veremedim ve sehirden gitmeme 4 gun kaldi.. yasal duzenleme gelecek mi gelmeyecek mi henuz belli degil. ne yapacagim bilmiyorum. taktirsak ayri dert taktirmasak ayri dert cidden. eger ileride sirf cipsiz olduklari icin tedavi edilemezlerse ne yaparim diye dusunup taktirmayi dusunuyorum. sonra taktirma oyle bir sey olmaz veterinerler bakmaya devam edecek diyorlar. 3 veterinere sordum hepsi farkli seyler soyluyor. Tarim ilcenin dunyadan haberi yok getir yapalim gecelim diyor. Kafayi yicem galiba 🫠

forbs

Soyle ki, burasi kucuk bir mahalle ve herkes onlari benim besledigimi biliyor. Burssi hayvansever bi mahalle de degil kimse alip veterinere goturmez :( Zaten evin etrafindan pek ayrilmiyorlar genelde bizim balkona cikip uyuyorlar. Ben cezayi falan da umursamiyorum, sadece eger cip takilmazsa ve ileride hastalandiklarinda cipsiz olduklari icin tedavi ettiremezsem ne yapacagim?

forbs

Bi de belediye toplarsa cip bilgilerinden bana ulasmazlar mi en azindan nerede olduklarini ne yapacagimi ogrenirim bilmiyorum kafam cok karisti herkes farkli bi sey anlatiyo

miaslvm

forbs taktırmayın

Anonymus985465

İlçe Tarım Müdürlüğü ile bu konuyu görüştüm. Belediye Barınağı sokak hayvanı olarak çip takıyormuş.
Sahipli hayvanların çipleri ise ya özel vet kliniğinde ya da İlçe Tarım Müdürlüğü'nde takılıyormuş.

mehtapkaplan

5 dakikalık işlem ağrısız sızısız ben taktırdım ev kedisi benim oğluş

05tuba

#mehtapkaplan kaça taktırdınız chipi?