Üriner Mamaya Geçiş/ Üriner Mama Kullananlar

caitlyn

merhaba, bu yaz kedimde kum çıkmıştı ve çişini yapamıyodu sonra bi süre ilaç kullandık ve geçti ama dün gece tekrarlayınca veteriner üriner mamaya geçmeniz lazım demiş ve royal canin üriner sipariş etmek istemiş, 3 kilosu 700 tlymiş?
biz şuan sanabelle kullanıyoruz, yıllar önce royal canin yiyordu ve 3kg 700 verecek bütçem zaten yok. siz ne kullanıyorsunuz aynı problemi yaşayanlar olarak?

6 CEVAP

Ruzgarin

Geçmiş olsun. Kum çıkmasının sebebi ne dedi veteriner iniz?

Anonymus985465

Virbac tavsiye ederim. Kedinizin durumuna göre Virbac1 veya Virbac 2
Veterinerinizin dediği gibi, zamanında doğru tedavi uygulanmazsa böbrek yetmezliğine sebep olabilir.
Bir kedimi böbrek yetmezliğinden kaybettim. 15 ay geçmesine rağmen hala vicdanım sızlıyor.
https://www.petlebi.com/blog/kedilerde-idrar-yolu-enfeksiyonu-neden-olusur-ve-bitkisel-cozumler

caitlyn

ruzgarin
açıkcası çok hatırlamıyorum böyle zamanlarda çok fazla panikliyorum kedim 13 yaşında olduğu için. erkek kedilerde sık olabilen bişi demişti, o sıralarda mama da değiştirmiştik o da etkileyebilir demişti. şimdi götürmedik, ilacını kaybettiğiiz için tekrar almaya gittiğimizde söyledi bunları. yarına geçmezse getirmemizi istedi. mama değiştirmezsek ve tekrarlarsa böbreğine zarar verebilir demiş

Ruzgarin

Geçmiş olsun tekrar. Bu tip mamaları ve alternatifleri veteriner iniz e danışmanızda fayda daha fazla,

caitlyn

şimdi aradım kendim sordum, 6 ay kadar üriner mama yicek ve gözlemlicez dedi. şuanki mamamızın üriner olanını alsak dedim sanabelleyi hiç duymadım dedi 🤦‍♂️ royal canin için de en uygunu şuan bu bantta dedi :(

caitlyn

gncl