Kedim Koltuk Ve Kanepelere Zarar Veriyor

Karaaslan2

Merhabalar, herkese iyi formlar. 9 aylık siyam cinsi kedi sahibiyim. Kedim, baza ve kanepelere zarar vermeye başladı. Kedimi bundan vazgeçirmek için neler yapabilirim? Veya nasıl önlemler alabilirim?

4 CEVAP

Sezgek

Üzgünüm ama bu imkansız yani tırnaklarını bilemek için ne yazık ki koltukları ve bazaları kullanıyorlar kaç çeşit tırmalama tahtası aldırsanız alın durum değişmiyor ben o yüzden evimi kedime göre döşemiştim kadife ve tıraşlanmış tay tüyü kumaşları sevmiyor tırmalasa bile istediği hissi vermediği için bırakıyor ama bazamız çok beğendiğimiz için keten kumaştan ooooo bayılıyor onu tırmalamaya zor alıyoruz yatak başından 😅 yani çeşitli yöntemler var işte çift taraflı bant spreyler falan ama ben işe yarayacağını düşünmüyorum yine de o koltuk kolunu tırmalayacaktır bence

Burcuudul

Sizin dikkatinizi çekmek için yapılor olabilir. Farklı şekillrde tırmalama tahtaları var. Kartondan vs. Onlarla olnamayı öğretin oyuncaklarla cela iple. Onları deneyin ve koltuklara onun sevmediği kokuları sürebilirsiniz. Muz sevmiyorlar mesela. Portakallı şeyleri de. Sarımsak soğan dicem ama onlar da koltuğa sürülmez. En son çare tırmaladığı bölgeleri jüt ip ile dekor edin. Koltuğa zarar vermez belki o zaman.

Westaura

Merhaba 🍃 Benimki çiçeklerimi köklüyordu. Toprağını dağıtıyordu. Perdelerle oynayıp yırtıyordu. Hayat kurtaran bi çözüm buldum :) uygulayacağınız yere göre sirke ve suyu sprey şişesinde karıştırın. Uzak durmasını istediğiniz yere onun gördüğü bir anda sıkın bol bol. Bir süre sonra unuttuğunu göreceksiniz. Ben bitkilerimin saksılarına toprağına sıkıyordum. Koltuk kolçaklarımızı tırmalıyordu oralara sıktım. Fakat kedi her türlü tırnaklarını tırmalayarak törpülemek isteyecektir. Tırmalama tahtası ya da ona onun seveceği bir tırmalama ürünü edinmelisiniz. Koltuklara saldırdıkça sirkeli suyu tırmalama tahtasına gittikçe de ödülü ihmal etmeyin 🌸🌸

Sezgek

Üzgünüm ama bu imkansız yani tırnaklarını bilemek için ne yazık ki koltukları ve bazaları kullanıyorlar kaç çeşit tırmalama tahtası aldırsanız alın durum değişmiyor ben o yüzden evimi kedime göre döşemiştim kadife ve tıraşlanmış tay tüyü kumaşları sevmiyor tırmalasa bile istediği hissi vermediği için bırakıyor ama bazamız çok beğendiğimiz için keten kumaştan ooooo bayılıyor onu tırmalamaya zor alıyoruz yatak başından 😅 yani çeşitli yöntemler var işte çift taraflı bant spreyler falan ama ben işe yarayacağını düşünmüyorum yine de o koltuk kolunu tırmalayacaktır bence