İyi Huylu Tümör

buketguven

Arkadaşlar merhabalar,

Oğlumu sahiplendiğimde ensesinin orada bir kitle vardı küçücüktü. Veterinerimiz aşıdan kaynaklı veya et beni olabileceğini söyledi. Oğlum büyüdükçe kitle de büyüme oldu ama abartı bir şekilde değil kısırlaştırma sürecinde parça aldılar ve iyi huylu bir tümörün olduğunu söylediler. Bazı iyi huylu tümörler kötü huyluya çevirebiliyormuş. Böyle bir tecrübe yaşayan var mı ne yapabiliriz kötü bir sonuç almamak için çok üzüldük iki üç tane veterinere sorduk kontrol altında tutulmasını söyledi. Evladında kitle olan böyle yaşayan var mı tecrübelerinizi ne yapılabilir önerilerinizi paylaşır mısınız

14 CEVAP

Sezgek

Merhaba bir tür bağ doku tümörü rapor iyi huylu olduğunu gösteriyor ama tümörün köken aldığı hücre bölünme özelliği yüksek bir hücre olduğu için büyüme gözleniyor yani hayvan sağlığında işlenen süreci bilemiyorum insan sağlığı üzerinden gideceğim ben olsam kitlenin cerrahi sınırlar ile çıkarılmasını isterdim ama şöyle bir durum var insan proporsiyonunu düşünürsek atıyorum 5 cm’lik bir kitlenin cerrahi sınırlar ile çıkartılması çok büyük bir etki olmayacaktır fakat kedi de böyle bir operasyonun endikasyonu daha büyük olabilir bunu bilemem ne yazık ki kötü huylu tümöre çevirme olasılığı var mı evet var çok düşük oranlarda ve uzun süreler sonunda bunu görebiliyoruz ama bence Burda asıl sorun şu an hali hazırda olan kitlenin büyümeye devam edip büyüme kaynaklı endikasyonlar yaratması olur hayvan bence cerrahisi üzerine uzmanlaşmış bir vette danışın derim belki hayvanlarda büyüme hızı daha yavaş seyrediyor da olabilir sonuçta hormanal dengemiz farklı işliyor geçmiş olsun

buketguven

Teşekkür ediyorum dört veterinere sordum. Birisi iğne ile küçülmesini sağlarız dedi diğer üçüde şuan alınmasını uygun görmedi dağılırsa ve büyümeye başlarsa önlem alırız şuan vücudunu yormaya gerek yok dediler fakat kötü huyluya çevirmesin diye ne yapmam gerekiyorsa yapmaya hazırım yani vitamin nd kullanıyorum zaten daha iyisi varsa onu veya ne gerekiyorsa yeterki vücudu düşüp kötüye çevirmesin oğluma bişey olmasın😭

Sezgek

Çok geçmiş olsun me yazık ki sürece yapabileceğiniz bir şey tok tabiki sizi bağışıklığını yüksek tutun dikkat edin ama ekstra ekstra yapabileceğiniz bir şey ne yazık ki yok iğne ile küçültme işlemi geçici bir çözüm kaldık patoloji raporu çok da kistik bir durumdan söz etmiyor dolayısıyla iğne ile küçültme işlemi çok da başarılı olmaz ben olsam o işe girişmezdim eğer büyümeye devam eder de sorun olursa mutlaka cerrahi sınırlarla eksizyonunu yani aşınmasını isteyin dediğim gibi kötüye çevirmesi düşük bir olasılık inşlh da çevirmez çok geçmiş olsun

amillaaa

Veterinerinize Vedavet Metastop'u danışabilirsiniz belki, tümör durumlarında tavsiye ediliyor genelde.

amillaaa

Ben de Metastop'u iki farklı kedi için kullandım veteriner önerisiyle

amillaaa

İlk kedide meme tümörü vardı, profilimdeki kısırlaştırma yazısında fotoğrafları da var. Onun akciğerinde de hafif bir metastaz başlangıcı vardı, röntgenle belirlenmişti. Tümörü ameliyatla alındı, bir hafta kadar klinikte kaldı antitümörel iğneler yapıldı. Daha sonra evde Metastop kullanmaya devam etti. Kediyi ameliyattan bir ay kadar sonra muayeneye götürdüğümde ilaçların etkisiyle akciğerlerindeki metastazın gerilediği söylendi. Ayrıca yeni kitleler de oluşmamış. Şu anda metastop ve cytostat'ı birlikte kullanıyor ancak cytostat meme tümörlerine özel o yüzden sizin pek işinizi görmez muhtemelen.
Öbür kedinin ise ağzında bir kitle oluşmuştu, veterinerim iyi huylu bir tümör olduğunu tahmin etti. 3 hafta boyunca haftada 1 kez antitümörel iğne olacaktı, her gün de metastop veriyordum. 3 hafta sonunda kitle küçülmeye başlamazsa cerrahi operasyonla alınacaktı. Ne yazık ki kedi sokak kedisiydi ve ikinci haftada ortadan kayboldu, tedavisi de yarım kaldı :(
Metastop'u kullanmaya başladığım zaman Rusya'daki yorumlarını okumuştum (ürün Rus ürünü), yorumları oldukça iyiydi. Bitkisel olduğu için bir yan etkisi olmadığı söyleniyor yani finansal yük ve kediye içirme zahmeti dışında kullanmanın bir sakıncası yok ^_^

Bgmd

Bu kitle hareket ediyor mu? Benim kedimde de çipten sonra bir kitle oluştu hareketli

buketguven

Çok teşekkür ederim yorum yaptığınız için. Evet gözlemleyip eğer büyüme ve dağılma oluşursa tamamen cıkarılmasını isteyeceğim iğne olursa bu sefer yine böbreklerini yormuş olacağım ve yine pek bir çözüm olmayacak

buketguven

Çok teşekkür ederim yorum yaptığınız için. Evet gözlemleyip eğer büyüme ve dağılma oluşursa tamamen cıkarılmasını isteyeceğim iğne olursa bu sefer yine böbreklerini yormuş olacağım ve yine pek bir çözüm olmayacak

buketguven

Çok teşekkür ediyorum işinize yaradı mı peki nasıl bir sonuç aldınız anlatır mısınız tecrübelerinizi

buketguven

Çok teşekkür ediyorum yorumlarınız için. 🙏

Cemalchief

Çipten sonra benim kedimde de oldu 2 mercimek tanesi büyüklüğünde umarım kötü bişey yoktur yarın veterinere gideceğiz

Bgmd

Cemalchief veterinere gittiniz mi ?

Palyaco

Bağışıklığı kuvvetli olan her kedi güçlü olarak yener viyo ımmune 14x30ml mukenmel en iyi bağışıklık kuvvetlendiricidir