Kedim Tuvaletini Yapamıyor

ArdaKaplan0

Normalde tuvaletini yapmadan önce bağırıyordu veterinere götürmüştük bir tane ilaç vermişlerdi onunla yapmıştı sonra sorun olmadı ama şu an yine bağırıyor ve bu sefer hiç yapamıyor proplan somonlu kısırlaştırılmış mama veriyoruz biraz kilolu olduğu için mamayı az az vermeye başladım önemi var mı bilmiyorum ama ne yapmam lazım ?

34 CEVAP

ArdaKaplan0

Kediler kabız olduğunda süt ürünleri verilmemesi gerekiyor diyor ama bilmiyorum

ArdaKaplan0

Zeytinyağlı mamayı da yemedi başka yapabileceğim bir şey var mı malt falan alsam olur mu veterinere şu an götüremem 1 hafta sonra olabilir ama o zamana kadar nasıl tuvaletini yaptırabilirim

ArdaKaplan0

Kakasını sanırım bugün çişini yaptı ama kakasını hiç yapmadı proplan yerine hangi mamayı almam lazım

Deniz1741

Siz bir tatlı kaşığı zeytinyağını direk kaşıkla ağzına şurup gibi verin. Yemesini beklerseniz yemez. Maltta verebilirsiniz. Ama anladığım kadarıyla daha önce de böyle sorun yaşamışsınız. En kısa zamanda veterinere götürmek en doğrusu olacaktır.

Burcuudul

Britcare, bozita, prochoice, mystic, exculusion.bunlar proplandan daha iyi. İçeriğinde mısır ürünleri olmamasına ve taze et olmasına dikkat et. Proplana vereceğin parayla bunları dene. Mystic mamayı henüz aldım. Exculusionu denemedim ama içeriği iyi. Brit bozita prochice a paramız yetmiyor artık. Ama diğer hepsini kullandım kabızlğk soruhu yaşamadı. Mystic içerik olarak iyi. Onu deneyenler memnun. Taze et ile üretiliyor. Lig oranına dikket et 4ü geçmesin. Ve mamaların tahılsız olsun artık.

Burcuudul

Lif yani selüloz olarak da geçiyor.

Burcuudul

Az az veriyor olman kilosu için çözüm olabilir ama kabğzlığına fayda edeceğini sanmıyorum. Veterineni sorup probiyotik de verebilirsin. Öneribileceğim şeyler bunlar:)

ArdaKaplan0

Öneriler için teşekkür ederim sabah zeytinyağı içermeyi deneyeceğim şu an uyuyor britcare ve mystic e bakacağım olmazsa kefiri de deneyebilirim 1 hafta sonra da veterinere götürebilirim okuduğuma göre çim ve malt olmadığında tüyleri kusmadığı için tıkanma yapıyormuş biz de kullanmıyoruz çünkü sevmiyor ama artık zorla yedirmek zorundayım sanırım

ArdaKaplan0

Az önce tuvaletini yaptı ama şu an tekrar yapmaya çalışıyor ishal değildi ama biraz cıvıktı

ArdaKaplan0

Ben yanlış anlamışım çişini yapamıyormuş çok sık çıkıyor ve çok az işiyor ayrıca çişi de kanlı sanırım kırmızı,turuncu bir rengi var bu saatte veteriner de açık değil saat 10 da falan götürsem bir şey olur mu ?

ArdaKaplan0

Veteriner ne zaman açılıyor bilmiyorum çok korkuyorum bir şey olacak diye aradım açmadılar yapabileceğim bir şey yok mu ?

Burcuudul

Ben sizin yapabileceğiniz bir şey bilmiyorum. Saat 8de açılması lazım. Mutlaka veteriner görmeli

ArdaKaplan0

Şu an veterinerdeyim yeni açılmış aradım hemen geldim bekliyorum

ArdaKaplan0

Enfeksiyon değilmiş kum olmuş orada böbreğinde taş oluşmuş biraz veteriner iyi dedi korkmanızı gerektirecek bir şey yok dedi ama hastalık zor atlatıldığı için korkuyorum hâlâ

ArdaKaplan0

Veteriner klinik mamamız var ondan vereceğim dedi bugün alacağız sanırım hangi mama olduğunu bilmiyorum bir de sadece 1 gün veterinerde durdu eve gelmesi sorun olur mu yoksa orada mı durması lazım ?