Kedim Soğuk Su İçiyor Kusuyor

MerveeMia

Arkadaşlar merhaba ben doğuda yaşıyorum buraya doğalgaz henüz gelmedi pelet sobası kullanıyoruz odanın içi gayet sıcak olmasına rağmen kedime koyduğum sular buz gibi mümkün olduğunca sobanın üstünde ılıtıp suyu önüne koyuyorum ama takdir edersiniz ki sürekli başında bekleyemiyorum gece olsun vs benim işim varken soğumuş haldeki suyunu içiyor ve midesini üşütüyor kusuyor ishal oluyor tam düzeltiyoruz tekrar yani ben nasıl suyunu ılık tutabilirim oda sıcak olmasına rağmen sular ılımıyor aklım almıyor yardımcı olup akıl verir misiniz

4 CEVAP

MerveeMia

Soba hiç sönmüyor sürekli yakıt koyuyoruz sobanın dibine koydum suları yine ılımıyor illa üstüne koyup ılıtmam gerekiyor kendi yatağı var içinde peluş bebek battaniyesi serili hep birlikte salonda kalıyoruz mecburen genelde yatağında yada benim yanımda yatıyor kanepelerin altını battaniye çarşaflar ile kapattım altına giriyor yerler fayans soğuk kapıyor diye eve misafir gelecek durum da değil inanın sırf onun sağlığı için evi çaputla kapladım fayanslara basmasın altlarına girmesin hasta olmasın diye ama suyuna çare bulamadım nasıl olurda çorba kasesindeki sular oda sıcaklığında değilde buz dolabında gibi soğuk oluyor şaşırıyorum kaselerin altlarına bile ince mat gibi bişeyler kesip koydum halıya koydum acaba yerden soğuk alıyor sular ondan mı böyle diye yok yok yok yani aynı

Sezgek

Anladığım kadarıyla gece soba söndüğü için sular soğuyor yani bu durumda ne yapılabilir bende bilemedim suyu kaynar da koysanız sabaha soğuyacaktır ama asıl problem kendinizin üşütüyor olması olabilir sizin yanınızda mı uyuyor mesela akşamları eğer uyumuyorsa ona böyle yünlü bir yatak alı üstünü de öğretebileceği bir ortam oluşturmanız da fayda var mesela ben Adana da yaşıyorum hava hala 20 derece ama akşamları biraz serinliyor kızımın yatağına bir de örtü koydum mesela ona sarılıp uyuyor su konusuna gelirsek inanın aklıma bir şey gelmiyor

Sezgek

Allah Allah çok ilginç yani soba da sönmüyorsa neden o kadar soğuyor valla inanın hiç bir şey gelmedi aklıma zor durummuş gerçekten sizinki ishal için probiyotik takviyesi akın mutlaka ama tabi en doğrusu suya çözüm bulmak ama yani soba yanan yerde de su niye o kadar soğur anlamadım valla

Cennet29

Aklıma gelen en mantıklı yöntem suyu evde oldugunuz sürelerde sizin ılık içirmeniz. Siz yokken suyu kaldırsanız daha iyi olur. Uzun süre evden gidiyosanız susuz bırakmakta olmaz. Ev halkına günde bir kaç kere önüne ılık su koymasını rica edebilirsiniz. Su soğuyunca kaldırırlar