Lösemi Asısı Gerekli Mi?

Kedicicansu

Kedimin Bir hafta sonra lösemi asısı var ama lösemi asısı hakkında cesitli soylentiler var ben yaptırmak istiyorum acaba bi degisiklik olur mu?

3 CEVAP

kedilimadam

Veterineriniz gerekli testleri yaptıktan sonra lösemi aşısını yapmayı uygun gördüyse ben yaptırmanızı tavsiye ediyorum.Ben iki kedime de yaptırdım.21gün ara ile iki doz olarak uygulandı.Herhangi bir sorun yaşamadık.Elbette her kedinin bünyesi farklı tepki gösterecektir.Ancak olası ve ciddi bir hastalıktan koruması nedeniyle bu aşının yapılması bence gerekli.Eğer veterinerinize güveniyorsanız ve o size yapalım dediyse yaptırın.Ancak veterinerinizle ilgili soru işaretleri varsa aklınızda, test sonuçlarını birkaç farklı veterinere gösterip ona göre karar verebilirsiniz.

emreovec

Dışarı çıkmıyorsa zorunlu olmayan bir aşı. Ben yaptırmadım. Düşünmüyorum da. Eğer yaptıracaksanız da, aşının testini yaptırın. Aşı yüzünden ölümler olabiliyor.

KedimVar

Zorunlu değil ama biz yaptırdık. Ama bizim veterinerimiz herhangi bir test yapmadı, sadece istersek yapacağını söyledi. :/