Mantar

Ceronimo-

Merhaba, 2,5 aylık kedimi bu haftasonu karma aşısını olmak üzere veterinere götürdük fakat yapılan kontrol sonrası mantar olduğundan karma aşısını yapmadılar, onun yerine mantar aşısı yaptılar ve 14 gün sonra ikincisini olmak üzere çağırdılar. Sırf fotoğraftaki yerler değil özellikle karın bölgesinde olmak üzere çoğu yere yayıldı, sürekli kaşınıyor ya da yalanıyor. Veteriner aşıdan sonra daha da fazlaşacağını söylemişti ama onu böyle gördükçe çok üzülüyoruz. Burda ve çoğu forumda Sirke&sarımsak formülü paylaşılmış ama uygulamaya korkuyorum. Bağışıklığı düşük olduğu için olduğu söylendi, gimcat multivitamin kullanıyoruz yaklaşık 10 gündür, bunun yanında immuneks kullansak ağır gelir mi? Çok uzun oldu kusura bakmayın ama yardımınıza ihtiyacım var

7 CEVAP

EsraAtmaca

Benim kedimde de mantar vardı sarımsak sürmedim ama tüylerini elma sirkesi ile tarayıp yaralarını siliyordum iyi geliyordu aşı vurdurtmadım Onun yerine veterinerimin önerisi ile tricobor kremini kullandım tüylerini kestirip mantar şampuan ile iki günde bir yıkayarak zorda olsa geçirmiştim ve sizinde bağışıklığınız düşükse mantar sizede geçebilir o yüzden kedi ile çok temastan kaçının ve evinizide kedinizi üşütmeden havalandırın yine sirke veya çamaşır suyu ile yerleri silmekte fayda var ama kedi çamaşır sulu yerlere basmasın sonra yalanmaya başlayınca çamaşır suyu zehirleyebilir

dilex

Gimcat multivitamin ve immunex kullaniyorum.ikisini birarada.hic bir zararini gormedim.oneririm

Elifinkedileri

Kesinlikle Elizabeth takin bizimki Elizabeth ile daha cok stres olmustu ve kıyafet giydirmistik bu sayede daha rahat etti ama bizimki sadece boyundaydi antibiyotik krem surmeyin veterinerin verdigi kremi de surmeden önce elma sirkesini sulandirip temizleyin günde 2-3 defa yaparsaniz cok faydasi var imuneks kullanmanizi tavsiye ederim diger vitaminden ziyade daha iyi oldugunu düşünüyorum faydasini da gorduk omega 3 takviyesi yapildigini duydum ama biz kullanmadik

Ceronimo-

Teşekkür ederim cevaplarınız için. Sirkeyi uygulayacağım fakat özellikle burnunun üstü epey kanlı, kremi sürerken bile canı acıdığından geri çekiliyor ya da elimi ısırmaya çalışıyor. Sirke daha çok yakıp canını acıtmaz mı?
Şimdilik yakalığına alışmasını bekliyoruz sürekli geri geri yürüyüp onu çıkarmak istiyor. Ona alışabilse hem o hem de ben rahatlayacağım çok üzülüyorum gördükçe. Stresten eve geldiğinden beri tuvaletini sadece bir kere yaptı...

Elifinkedileri

Bende sirkenin daha cok yakacagini düşündüm ama veterinerimizde iyi geldigini soyledi onunda tavsiyesiyle kullandik. sirke cok az koycaksiniz sulandirarak ama ev yapimi olmasına dikkat edin marketlerden değil de aktarlardan alsaniz yada organik gida satan yerlerden daha iyi olur. Biraz illet bir hastaliktir inatcidir ama inşallah bunlarda geçer. Bagisikligi guclendirin eviniz cok da sicak olmasin yattigi yeri vs dezenfekte etmeye ozen gösterin daha cabuk gecer

Ceronimo-

Tamamdır çok teşekkür ederim

Ceronimo-

Cevabınız için teşekkür ederim. Bunu yazdıktan sonra yaralı yerlerini kaşırken iyice kanatınca veterinere fotoğraflarını attım kliniğe çağırdı ve yakalık taktılar. Bir dahaki aşısına kadar kalacakmış, bu süreçte de travocort krem süreceğiz yaralı yerlerine.