Bu Kızgınlıkmı??

Marlo

Sürekli bu hareketi yapıyor ama daha beş buçuk aylık sizce kızgınlığımı girmiş

8 CEVAP

kedilimadam

:) evet ama kısırlaştırma için daha erken olabilir, 6 ayı doldurduktan sonra veterinere götürüp muayene ettirirseniz o kısırlaştırma için en uygun zamanı söyleyecektir. Artık o tarz yumuşak şeyleri bulduğunda guruldayarak emecek ve bazen emerken koku da bırakabiliyor bilginiz olsun:)

dollfacepersian

Evet kızgınlık ve kesinlikle engel olmanızı tavsiye ederim. Çünkü kısırlaştırma olsada edinsel olarak kalan bir durum. İleride gerçekten rahatsız edici bir durum haline gelebilir. Tecrübe etmiş biri olarak yazıyorum maalesef:(

yasement

Evet. Ev kedileri iyi bakildigi icin erken kizginliga girebiliyor

Marlo

Ah ya tamam engel olmaya çalısıcam Tesekkürler

Heiter

Sadece kızgınlık yüzünden değil, sütten kesilmeye bağlı da olabilir. Kızgınlığa girip girmediğini anlamak için başka göstergeler olması lazım: idrarla işaretleme, miyavlama (normal miyavlamadan farklı şekilde), daha sevecen davranma, dışarıya kaçma eğilimi vb.

Marlo

Anladım ağrısıı var gibi zaten dilimde kırmızılık var salya artısı fazlalaştı su içmiyor ağzı kokuyor veteriner e götürücem çok endişeliyim bi kedi geldi gitti Eve ondanmı neyden anlamaya çalışıyorum

Heiter

Endişelerinizde haklısınız. En iyisi veteriner muayenesi.

kedilimadam

Diş dökmeye başlamış olabilir, diş dökerken de bu tarz ısırma emme gibi hareketler yapabiliyorlar.