Kedim Sarman Mi? Ve Yaşı?

Fokunsahibi

Selam arkadaşlar,

Kedim, Tekir kedilerin alt türü veya grubu olarak bilinen sarman mi acaba? Bu işlerden pek anlamadığım için fikrinizi söylerseniz sevinirim.

Bir de 4 aylık diye biliyorum. Sizce de öyle midir? Yaşını anlayabilirsiniz sevinirim.

6 CEVAP

Seymaaacaan

Tekirde sarmanda bir kürk türüdür. Sizin kedinizin kürk türüde sarman
4 aylık civarı gibi görünüyor. Eğer süt dişleri dökülmemişse 5 aylıktan küçük olduğu kesindir

Lorelei94

Genelde veterinerler kedi cinslerini pek onemsemiyor renkli olanlara tekir sarman diyip geciyorlar bariz cins olanrada british diyip geçiyorlar. Ama arastirirsaniz görürsünüz sizin kedinizin van kedisi olma ihtimali var. 'Sarı van kedisi' yazıp aratın. Karakteri de belli eder kendini zaten

benim kedimde böyle vet tekir dedi.

Sezgek

Evet kediniz güzel mi güzel bir sarman sarman adını almasının tek nedeni ise tüt rengi yoksa ırk ile ilgili bir bilgi vermez tekir de öyle ırk ismi değildir tüt renginden dolayı tekir olarak adlandırılır tütü kadar ömrü olsun :)

Fokunsahibi

Çok çok teşekkür ederim :)

benimki de mi şimdi sarman oluyor şimdi :)