Kısırlaştırma Ve Mama Sorunsalı

luvhera

kedimi 2 aya kısırlaştıracağım. ama aklıma şöyle bir şey geldi. kısır mamasına geçtikten sonra tek bir kedi için 10 kilo mama alsam, mama bayatlar mı veya bir sorun olur mu? bir kereden mama almak bana biraz daha mantıklı geldi de

2 CEVAP

salihaondag8

Yani mamayi iyi muhafaza etmek için hava almayacak sekilde saklarsaniz birseyde yada ağzında koruma şeyi olursa kapalı iyice kapatırsanız yani kısacası hava almayacak şekilde serin kuru yerde güneş olmayandan yerde saklarsaniz sıkıntı olmaz ama iyi muhafaza edip dikkat etmek gerek değilse bayatlar ve kediniz yemez sikinti olabilir birde 10 kg bir kedi için çok gibi uzun süre aynı mamayı yemekten sıkılabilir vede bayatlama olasılığı da var biteziye kadar uzun süre geçecek o yüzden 5 kg felan ideal bence ben 2 kg felan alıyorum ve iyi muhafaza ediyorum sıkıntı yaşamıyorum çok kilolu mamalar bir krfi için fazla ama yinede dediklerime dikkat ederseniz belki o kadar sıkıntı olmaz ama sıkılma şansı var uzun süre aynı mamadan. 🤗

salihaondag8

Yinede size kalmış karar iyi günler dilerim kedinizle mutlu günleriniz olur ve bir ömür mutlu yaşarsanız ve ayrilmazsiniz inşallah umarım 🤗