Acil Kedimin Yemek Yerken Gözünden Yaş Geliyor

ninja00

Merhaba, British Shorthair kedim 4 aylık sahiplendiğimden beri göz akıntısı sorunu var damla kullandık ama geçmedi ilginç olan şu ki sadece yemek yerken gözleri sulanıyor ve yaşlar akıyor. Diğer zamanlar her şey normal bu sorunu yaşayan var mı sebebini bilen ?

6 CEVAP

AyseMia

Merhaba, kullandığınız mama hangi et türü ile yapılmış? Mamanız tavuklu/hindili ise belki kümes hayvanlarına karşı alerjisi vardır. Kuzulu/balıklı yada domuz etli mama denediniz mi? Gözü yaşarırken hapşırdığı da oluyor mu?

AyseMia

Ayrıca mama yediği ortam ile kum kabı arasında yeterince mesafe var mı? Hassas bir kedi ise her şeyden etkileniyor olabilir.

AyseMia

Ayrıca mama yediği ortam ile kum kabı arasında yeterince mesafe var mı? Hassas bir kedi ise her şeyden etkileniyor olabilir.

ninja00

merhaba öncelikle teşekkür ederim bir çözüm bulamadım ve endişeleniyorum canı yanıyor diye, mama yediği ortam ile kum kabı farklı odalarda, hayır hapşırması olmadı hiç, mama türünden olduğunu sanmıyorum çünkü yoğurt vs. yelkende aynı sorun oluyor bir fikriniz var mı ?

AyseMia

Rica ederim, elimden geldiğince elbette.

Burun tıkanıklığı yaşıyor mu, uyurken ses çıkarıyor mu az da olsa? Kediler son derece sessiz uyurlar çünkü ve benim de aynı ırktan kedilerim var birisi çok hassastır bebekliğinden beri sık sık burun tıkanıklığı yaşıyoruz. Birçok Hekim'e götürdüm fakat röntgende bir şey çıkmayınca pek bir şey yapmadılar ben kendim araştırarak geçirmiştim.

O da belki nefes almakta zorlandığı için özellikle yemek yerken göz yaşarması yaşıyor olabilir. Hekim'e götürdünüz mü bu konu ile ilgili? Göz ve akciğer muayenesi ile birlikte röntgen gerekebilir.

AyseMia

Ayrıca diş ve diş etlerinde sorun da olabilir, yoğurt bile sızlatabilir ne yediği fark etmeksizin. Dediğim gibi muayene gerekiyor.