Kedimin Cinsi Nedir

Esomeli

Merhaba arkadaşlar minik pati dostumuzu sokaktan sahiplendik annesi reddetmişti bizde sıcak yuva verdik 2 ay olacak ama cinsini hala çözemedik sizce bu minnoşun cinsi nedir

12 CEVAP

Lorelei94

Rus mavisi kırması gibi duruyor tekir diyen olmuş güldüm biraz =D

Sezgek

Güzel mi güzel bir tekir :)

Sezgek

Sokakta gördüğünüz her kırmaya cins demenizde beni benden alıyor ama ben o kadar da takmıyorum :) güzel ülkemin cins seviciliği bile yarım yamalak :)

Lorelei94

Rus mavisi nadir bulunur ve sokakta bulunmaz demisler ama sokakta hatta sitenin bahcesinde vardi buraya ekleyebilsem fotoğrafini koyardim hatta safkandi görseydiniz anlardiniz

Esomeli

Cinsini öğrendim pasaportunada işlendi british cat melez diye yazıldı kedim bir kırmaymış

simbakedi

british olması için kedinin atalarının belli bir süre saf british ile çiftleşmiş olması gerekir. britishle başka bir kedi kırması olabilir ancak böyle bir yavrunun sokakta yeri olmaz genelde, çok nadir olur çünkü genelde satılır british kedi diye. veterinerler de tam bilmiyor bu cins işini uzun tüylüye norveç ormanı yapıştırıyorlar düz tekire bazen. russian blue dediğiniz kediyi de her yerde bulamazsınız dediğiniz gibi british denilen kedilerin bile %99u scottish straighttir o yüzden seceresiz kediye russian blue demek de ayrı konu. neyse ne dünya güzeli bir kedi tüyü kadar ömrü olsun

AlpBerkay

Sarman ya da british tekir kırması ama sarmana ve tekire tam benzemiyor. Rus mavi kedisi de olabilir.

Cennet29

Ne cins olduğunu bilemem ama çok güzel olduğu kesin 🧿 umarım diğer güzel kardeşlerinin de sıcak yuvaları olur

Esomeli

Tekirle korat arasında kaldık kırma gibi duruyo kardeşleride çok güzeldi kırmaya benziyodu hepsi gören koratla tekir kırması diyor :))

KimJeongguk

Kedi rus mavisi değil. Rus mavisi kediler nadir kedilerdir öyle sokaktan bulunan kediler değildir Türkiyede bile Russian Blue cinsi kedilerin varlığı bir elin parmaklarımı geçmez. Kediniz Gri bir tekir. Artık Scottish'tir falandır filandır geninde karmaşalar olabilir ama bu kedi kesinlikle Russian Blue değil.

Alexmood10

Bence tekir ile british kırması gibi duruyor.
Benim kedimide tekir ile iran kedisi kırması ikisinin görünüşüde tekiri andırıyor ama tam tekir değiller.
Cinsi hiç önemli değil kediniz çok güzel🤩

Feazeeeee

Mavi Rus Galiba Ama Emin Değilim