Kedi Bizi Anlar Mı

Lissssaaaa

Kedi üzüldüğümüzü küstüğümüzü falan anlar mı ?

8 CEVAP

Superisi814

Kediye küsmek ne demek daha ben anlayamadım.
Ama uzuntunuzu hisseder hayvanlar.

Lorelei94

Mirabonibon neden ger gece rutin olarak ağlıyorsun benim aklim sende kaldı

Anonymus985465

12 senedir patili canlarla yaşıyorum. 14 kedim var. Sokakta onlarca patili cana bakıyorum.
Olağanüstü duygusal canlar. Bekledikleri ilgiyi görmedikleri zaman üzülen/küsen. İstediği zaman içeri almadığınız zaman sinirlenip kızan. Beklediği mamayı vermediğiniz zaman hayal kırıklığıyla yüzünüze şaşkın bir ifadeyle bakan
Eve yeni kedi geldiği zaman kıskanıp saldıran
Üzüldüğünüz zaman kucağınıza gelip mırmır frekansını değiştiren
Hasta olduğunuz zaman hasta uzvunuza yatıp şife frekansı veren
Evden ayrılırken hesap soran
Eve döndüğünüzde melodik sesleriyle sizi karşılayan, yere yatıp sevilme pizisyonuna geçen
Özelliklede sokak canlarının, ben onları görmeden fırtına gibi her köşeden fırlayıp yanıma gelmeleri. Çok sevdikleri yaş mama yanımda o gün yoksa koro halinde sitem etmeleri
VE hasta olduklarında çok daha sokulgan olmaları.
Yazacak daha çok şey var.
Onlarıda diğer arkadaşlar yazar.

Sezgek

Bence üzüntümüzü kesinlikle anlıyorlar ama küstüğünüzü kesinlikle anlamayacaklar zaten hayvan bu hayvanlara küsülmez :) küsmek demek onunla ilgilenmemeniz anlamına gelecek bu da onları strese sokup üzecektir ve bu davranışınızı anlamayacaklar için hiç gerek yok bence

Mirabonibon

Küs kalmayı anlamazlar ama üzüntüyü anlıyorlar kesinlikle. Ben mesela her gece 2,3 saat rutin olarak ağlarım o da beni izler izler sonra gelir kafasını sürter, kendisini sevdirir sonra gözyaşlarım ona dökülür sinirlenir ama tekrar sevdirir 🥲🥲

blue_hpood

üzüntü, mutluluk, sevgi, aşk vs hiçbirini anlayamazlar çünkü bizdeki duyguların karşılığı hayvanlarda farklıdır veya yoktur. birbirine aşık kediler göremeyiz ya da üzgün bir kedi göremeyiz çünkü kedi veya köpekler bizim gibi önce/sonra kavramı olmayan hayvanlar. daha iyi anlaşılması için şöyle söyleyeyim; bir kolunuzu kaybedecek olsanız senelerce üzülmeniz, depresyona girmeniz hatta intihara sürüklenmeniz bile mümkündür çünkü önceki hâlinizi hatırlarsınız ve eksik hissedersiniz. oysa hayvanlarda böyle bir kıyas yok, başından beri öylelermiş gibi yaşamaya devam ederler. bu sebeple acı çektiklerinde fark etmemiz dâhi çok uzun sürebiliyor.. küsme de tamamen insansı bir durum. benlik duygusu olmayan bir canlı sizin benliğinizi de fark edemez; dolayısıyla aranızda küslük, dostluk, arkadaşlık vs bağını algılayamaz.

Anonymus985465

Özellikle melek olan evladımla kardeşi arasında sevgi dolu çok kuvvetli bir bağ vardı.Birbirleriyle sohbetlerini kaydetmediğime çok ama çok pişmanım. Sanki sonsuza kadar sürecekmiş gibi hep sonraya erteledim. Şu anda yazarken yüreğim sıkışıyor, burnumun direği sızlıyor ve gözlerimden yaşlar süzülüyor.
Yavrumin hastalığı yüzüne vurmuştu. Hastalandıktan sonra kardeşiyle birbirlerine yabancılaşmışlardı. Bahçede yalnız kaybolmuş ve üzgün hali gözümün önünde. Gitmek istemiyordu.

junie

Üzüntümüzü anlarlar kesinlikle, biz üzüldüğümüzde hemen onlar da üzülüyor. Hatta ben bir keresinde kabus görüyordum ve karabasan gelmişti hemen hissedip asla üstüme falan gelmeyen kedi tepeme çıkıp beni uyandırmaya çalıştı ve onun sayesinde uyandım. Muazzam hisli hayvanlar.