Sarımsak Kedileri Nasıl Etkiler?

suzanulutas

Kedim sarımsak içeren çorba içti herhangi ölümcül bir etkisi olur mu ya da nasıl etkilenir?

5 CEVAP

NehirC

Sarımsak az verildiği sürece zararı olmuyor. Ama çok verirseniz toksik etkisi var diye biliyorum. Verilecekse ayarında vermek lazım yani. O sarımsaklı bira mayası tabletlerinde de uygun miktarda oluyor.

Feronia

Fazla verilmediği sürece sarımsağın kedi ve köpeklere faydası bile vardır.
Ben köpeğime veriyorum arada bir.
@ursaminor aspca.org'a ben de güveniyordum ama fark ettim ki neredeyse her şeyi zehirli diye yazıyorlar. İnsanı cidden strese sokan bir durum, elma bile zehirli diye geçiyor.

ursaminor

https://www.aspca.org/pet-care/animal-poison-control/toxic-and-non-toxic-plants/garlic
Kediler için toksik etkisi var. Üstelik bazen 5 günü bulabilir semptomların ortaya çıkması.

Ne kadar yediğini bilmiyorsunuz sanırım.

Ev yapımı yoğurt yedirin ve sürekli gözlemleyin. Kusma, nefes darlığı, uyuşukluk, iştahsızlık, ishal, diş etlerinde renk kaybı, çabuk yorulma ve benzeri bir etki görürseniz hemen veterinize götürün.

aleyn

ursaminor peki bu sarımsak tozlu bira mayası var tabletleri yahut tozu bunlar tavsiye ediliyor nasıl oluyor biliyor musunuz?

suzanulutas

En fazla bir iki kaşık yemiştir teşekkürler