Kapımın Önünde Ki Kediyi Sahipleneceğim

Astix

Merhaba şirketin önünde bi tane kedi var odama alıyorum seviyorum yemek veriyorum ve sahiplenme kararı aldım. Ama evde bi kedim daha var ve henüz 3.5 aylık. Zaten bu kedide maksimum 5.5 aylıktır. Sorun şu ki ben hastalıklardan çok korkuyorum kuduz vs. O yüzden alamıyorum korkudan eve. Sizce ne yapabilirim? Nasıl bi yol izlemeliyim.

14 CEVAP

Sezgek

Haklısınız tabi evdeki kediye bir şey taşımak istemezsiniz bence ilk olarak aşıları yoksa aşılarını yaptırın daha sonra eğer kürkü kirliyse yani gözle görülür temizleyemeyeceği kadar fazla bir kir varsa bir kereye mahsus kedi şampuanı ile yıkayabilirsiniz aşılarını yaptırdıktan sonra olası bir parazit dökme problemine karşı bir hafta kadar izole bir şekilde bakabilirsiniz yani yeni gelen kediye ait bir oda yapabilirsiniz bu süreçte evdeki kedinize de yeni kedinin kokusunu alıştırmaya başlarsınız bu şekilde bir yol izlerseniz ben bir sorun olacağını düşünmüyorum

nilah

blue_hpood diğer yavrunun ev şansını elinden aldınız bunu yaparak.

Astix

Ben o zaman barınaktan alayım hiç olmazsa bir can kurtulmuş olur.

blue_hpood

ben beslediğiniz noktada beslemeye devam etmeniz taraftarıyım. kısırlaştırın ve orada kalmaya devam etsin. sahiplenebilecek durumda iseniz şayet, barınaklarda hiç sokak yüzü görmemiş veya sokakta yaşamaya devam edemeyecek engelli bir canı kurtarmanızı öneririm..

Superisi814

Merhaba,
Eğer insan sevgisini sizinle tanımış ise, sahiplenin.Hastaliktan çok korkmayın, çok korktuğumuz şey başınıza gelir.Kediyi alır bir kliniğe gidersiniz, hekim gerekli aşıları yapar.Evinizdeki kedi zaten asılıdır diye rahmin ediyorum.Boylece sizi tanıyan, sizi seven bir cana sağlıklı bir hayat ve emin eller sunmuş olursunuz.

Ysalihoglu

Kedi kendi sahibini seçer, kanınız ısındıysa o kediyi sahiplenin derim sokaklar yavru kediler için çok tehlikeli akşam araba çarpmayacağı belli değil sonuçta, hastalık endişeniz içinse kürkü sağlıklıysa ağız kokusu yoksa muhtemelen şuanda bir rahatsızlığı yoktur sadece iç dış parazit yaptırıp 3 4 gün karantinada farklı odada tutabilirseniz iyi olur, her iki kedide yavru olduğu için aşılarının olmadığını varsayıyorum iki kedide 1 kg olduğunda aşılarına aynı anda başlanabilir

aslihan_e

Barınaktaki hayvanları da ölene dek barınakta tutmuyorlar. İyileşirse götürüp sokağa bırakıyorlar. Engelli hayvan sahiplenecekseniz orası ayrı tabi ki. Ha ben barınaktan sahiplenmeyin demiyorum ama 5,5 aylık kedi kapıya gelmiş yardıma muhtaç. Almıyorsanız da karma aşısını yaptırın bari gençlik hastalığı kaparsa ölmesin. Hastalık taşıma konusunda alır aşılarını yaptırırsınız, belki 10 gün falan karantina altında başka odada tutarsınız o zaman sorun olmaz. Unutmayın barınağa da insanların sahip çıkmadığı hayvanlar gidiyor. Yarın o çocuğun başına bir şey gelirse üzülürsünüz.

Astix

Kedide ağız kokusu var. Çok yakınlaşmama rağmen yine de o koku geliyor yani.

nilah

Astix ağız kokusu hastalık belirtisi oluyor genelde. ya da kötü bişey de yemiş olabilir dışarda. bi veteriner muayenesi ve kan tetkiki yaptırırsanız şahane olur

aslihan_e

Diş değişim dönemi olduğu için enfeksiyon oluşmuştur büyük ihtimalle. Ağzını kontrol etmenize izin vermez mi?

aslihan_e

İç parazit de koku yapar ama ağız enfeksiyonu yüksek ihtimalle

nehireroglu54

Öncelikle veterinere götürmelisiniz, parazit aşılarını yaptırmalısınız , başka sorunu varsa onlarıda öğrenirsiniz, veteriner kontrolünden ve tedavilerinden sonra eve almanızda bir sakınca olmaz

nehireroglu54

Öncelikle veterinere götürmelisiniz, parazit aşılarını yaptırmalısınız , başka sorunu varsa onlarıda öğrenirsiniz, veteriner kontrolünden ve tedavilerinden sonra eve almanızda bir sakınca olmaz

blue_hpood

nilah sokağı hiç görmemiş veya sokakta yaşama şansı olmayan bir canın daha büyük önceliği olduğuna inanıyorum.