Kediyi Yıkamak

luvhera

geçen gün eve bir takım misafirler gelmiş ve kızımın yanında sigara içmişler, evde olmadığım için bunun önüne geçemedim doğal olarak. kedimin kokusu gitmiş resmen sigara kokuyor. yıkasam olur mu? kış diye pek bir cesaret edemiyorum ama ilerleyen günlerde daha da soğuk olacak yıkamam imkansız olacak. yıkarsam da hangi şampuanı önerirsiniz? Dalin tarzı bebek şampuanları olur mu?

2 CEVAP

blue_hpood

yani yanında ne kadar sigara içtiler ki kediye sindi kokusu? ayrıca rahatsız olsaydı kendini saatlerce yalardı, yıkamanızı tavsiye etmem fakat artık hırçınca kendini yalamaya başladığını fark ederseniz kuru şampuan tarzı bir şeyle temizleyebilirsiniz.

Sezgek

Yıkamaya kalkarsanız ki önermiyorum kesinlikle hayvanlar için özel olan şampuanlardan kullanmanız lazımmyoksa cilt pH aını bozarak çeşitli deri hastalıklarına neden olabilirsiniz ama illa sigara kokusu gitsin istiyorsanız cristalin barsa bir pamuğa döküp onunla silebilirsiniz o da yoksa hayvanlar için temizleme mendilleri var onlardan kullanabilirsiniz ama yıkmanızı önermem sigara kokusu yüzünden zamanla geçecektir zaten o koku kendini yaladıkça