2 Aylık Kedi Aşı Ve Çip Uygulaması Olur Mu?

junie

Merhaba 2 aylık bir kedi sahipleneceğim, veterinere sorduğumda o kadar küçük kediye çip takılmaz demişti ama ne zaman takılır söylemedi. Yeni gelen kararı biliyorsunuz ocaktan önce çip takılmazsa ceza gelecek deniyor. Ve para almak için üstüne düşerler gibi geliyor bu konunun ya da benim şanssızlığımdan bana kesin ceza gelir. Ama şöyle bi paradoks var iç-dış parazit bile yaptırsam bana kimlik oluşturacaklar ama çip taktırmadığım için ne yapacağım. Yeni doğan kedilerin ilk 3 ay içinde çip taktırılması gerekiyor falan deniyor ama el kadar çocuk çipin iğnesinden küçük aşırı saçma bi olay.

7 CEVAP

Baliminannesii

3 aylıktan küçüklere zorunlu değil diye biliyorum

amillaaa

Biz iki aylık civarı bir ufaklığı sahiplendirmiştik, klinikten gönderirken çip taktırıp gönderdik. Bir sıkıntı olmadı. Aralık'ın son haftasına kadar falan beklemeyi düşünebilirsiniz belki, o zamana kadar kedi de biraz büyümüş olur.

junie

Çip taktırma olayını vergi almak dışında gerçekten evden kaçan veya sokağa atılan yavruların yararına kullanılacaksa mantıklı buluyorum. Eğer ceza uygulanmazsa çoğu kişi taktırmaz burada da tamam ama derdim küçük kediler için bir yaş sınırı olsa iyi olurdu en azından 4-5 aylık gibi. Burada hiç 2 aylık kedisine çip taktıran var mı?

junie

Teşekkür ederim o zaman aralık sonunu bekleyip öyle çip taktırayım

Lorelei94

2 aylik kedime çip taktirdim biraz korktu o da normal ama sorun olmadi daha fazla beklerseniz her seye geldigi gibi ona da zam gelebilir bence aradan çıkarın derim

mehtapkaplan

Bebeklik aşılarının tamamı bittikten sonra takılıyor çip. Biz 3 aylıkken getirmiştik daha çok küçük tüm aşıları tamamlansın sonra takalım demişti doktoru..

ozge1985

İlçr tarım 3 aylık olmadan çip takmadıgını bılıyorum. Oğlusum 3 aydan küçükken aramıstım 3.ayında gel demişlerdi. Suanda 7 aylık hıc sıkıntı yaşamadık. 65 yl ye çip+karne+kuduz olmuştu