Tüy Dökülmesini Engelleyen Mama

Zeke

Arkadaşlar kedim ciddi ciddi çok fazla tüy döküyor. Anormal dereceye ulaştı artık.
Hani bazen oturduğu gezdiği yerlere bakıyorum böyle bir bütün halinde halıda durduğunu görüyorum...
Onu severken öperken ellerimde ağzımda baya tüyleri kalıyor :(
Zıpladığı zaman inanılmaz tüy uçuşuyor. Her gün halıyı süpürdüğüm halde ertesi gün yine tüy doluyor :(

Ben ağlamaya başlamadan öneriniz var mıdır, tüy dökümünü engelleyecek mama, ilaç vs... Her şey.

Tarayın vs demeyin çünkü tarıyorum hiçbir faydası yok anlık haricinde. Bana kalıcı çözüm lazım.
Tüyleri de uzun bu arada.
10-12 cm kadar

10 CEVAP

Okan3439

Mevsim geçişlerinde tüy dökümü olucak bu kaçınılmaz onun dışında verdiğiniz mamanın kaliteside çok önemli ben tüy döküm zamanları biofeline damla kullanıyorum biraz daha azaltıyor diyebilirim mama olarakta nd ringa balıklı kullanıyorum

pablopicasso

Merhaba

Tek çözüm kaliteli mama sıra ile proplan, nd, hills kullanmış biri olarak. hills de azaldı veee

Fakat VİRBAC ta sıfır tüy ile çok mutluyuz.

Zeke

Hills i çok duyuyorum tüy dökülmesini engelleyen olarak.

Virbac markasını da kısırlaştırma yaptığım veteriner söylemişti o da kullanıyormuş.
Yalnız nereden alıyorsunuz, harfler arasında boşluk bırakıp yazabilir misiniz? Sansürlüyor da site :)

Destanlal

brit care hair care

Destanlal

brit care hair care

stellabennett

veterinerle görüşüp buna özel olan mamalardan alabilirsiniz eğer tavsiye ederse

Patilibiri

Merhaba Advance ürünlerini deneyebilirsiniz. Biz 1 yaşına kadar Acana kullanmıştık kısırlaştırdıktan sonra Advance mamaya geçtik. Tüy sorunumuz yok denecek kadar az ve mamalar sayesinde olduğunu düşünüyorum. Yediği içtiği her şeyin bize olumlu yada olumsuz dönüşü oluyor. Ek vitaminler de kullanıyoruz Almanya’dan sipariş ettğim Dr.Clauder’s ın ımmun aktıv vitamini sayesinde tüy dökülmesi yanında tüy parlaklığı gibi pek çok değişimi gördük. Bulamayabilirsiniz muadil olarak VMP nin vitamin tabletini de öneririm. Sağlıklı günler

ArdaKaplan0

Hill's kullanmanızı öneririm diğer mamalarda çok böbrek taşı yaptığı ile ilgili şikayetler var ben de proplan kullanıyordum ve kedimde struvite taşı oldu onun tedavisini oluyor şu an N&D de iyi diye biliyorum ama onda da bazı şikayetler görmüştüm

Palyaco

Tüy dönümünde tek çare mutamin somon yagi ve fitmin mama baya iyi kürk guzelliginde

pablopicasso

Virbac sadece veteriner kliniklerinde satılıyor.

.