Evde Yaş Mama Tarifleri

Cennet29

İnternetteki bazı yaş mama tariflerini paylaşıyorum. Herkes evde yaptığı yaş mama tariflerini yazabilir mi 🤗

Ayrıca sık sık verilmemelidir. Çünkü yaş mamalar kedilerin dişlerinde birikerek çürüğe de neden olabilir. Diş temizliğini aksatmayalım.

**Kediler İçin Ciğer Haşlama
Malzemeler
**
250 – 300 gram tavuk ciğeri
1 adet küçük veya orta boy patates
1 adet küçük kabak
1 adet küçük havuç
1 adet yer elması
1 çay bardağından biraz az pirinç
1 yemek kaşığı zeytinyağı
2 su bardağı su

Hazırlanışı

İlk olarak patatesi ve kabağı soyun. Havucun da dışı taze ve inceyse öyle kalabilir. Ancak kalın ve kötü gözüküyorsa onu soyun. Tavuk ciğerini parçalara ayırıp bir kaba koyun. Pirinci iyice yıkayın ve iki su bardağı suda haşlayın. Haşlanma sonrasında bir kaşık zeytinyağını ekleyin. Eğer tarifi zenginleştirmek istiyorsanız bir yumurta sarısı ve biraz maydanoz da ekleyebilirsiniz. Hazırladığınız ciğeri tencereden alıp iyice ezin ve püre haline getirin. Ilık şekilde kedinize servis edebilirsiniz. Artan yiyeceği tamamen soğuduğunda buzdolabında saklayabilirsiniz. 48 saat içerisinde tüketilmelidir.

10 CEVAP

Cennet29

Kediler İçin Kemik suyunda Sebze Haşlama
Malzemeler

350 gram kemik
1 adet kabak
1 adet havuç
5 adet yeşil fasulye
1 su bardağı pirinç
2 litre su
Hazırlanışı

Önce kemikleri 2 litre suda haşlayın. Sebzeleri tek tek soyun ve haşlanan kemiklerin içine atın. Hepsini yarım saat kadar daha haşlayın. Daha sonra 1 su bardağı pirinci ekleyin. Evinizde pirinç yoksa onun yerine aynı ölçüde buğday, arpa, mısır, yulaf gibi tahılgillerden de koyabilirsiniz. Hepsi piştikten sonra biraz ılımasını bekleyin ve daha sonra kedinize servis edebilirsiniz.

salihaondag8

Tavuk göğsüyle yapılan tarif kedim tavuklu sevdiyi için genelde öyle yapıyorum tavuk göğsü ne kadar varsa evde göz kararı koyuyorum 1 adet havuç ve 1 adet patates tavuk suyu hepsini karıştırıp yapıyorum bazende kabak balkabağı gibi ürünlerde ekliyorum ama kedim onları pek sevmiyor arada kouyurum

user031202

Ben tavuğu, ciğeri, balığı o an ne varsa haşlayıp suyuyla birlikte veriyorum içine ekstra bir şey katmıyorum.

salihaondag8

Balık ve patatesli kış yaş maması genelde kışın balık aldığımız için yapiylrum ve çok severek yiyor balık patates karıştırıp biraz yağ tuz koyuyorum bayılarak yiyor tavsiye ederim 🤗

salihaondag8

Ekstra şeyler bence vitamin açısından daha iyi oliyor yaş mamabin içine katılarak tüketmesi için iyi olabilir etle karışık olunca keyifle yiyorlar sade olunva yemiyor mesela kedim benim patates illaki etle karışık olcak bende oype yapıyorum hem etden hemde patates gibi ürünlerden ekstra vitmain alıyor ayrica tavuk et suyu katıyorum iyice fayda oluyor

Fistikpasa

@salihaondag8 tuz asla katılmaması gerek kedi mamalarında baharat olarak kedilere sadece çok az zencefil iyi gelecektir tuz asla katmayın lütfen

Cennet29

Etsiz Kedi Maması Tarifi: Balıklı Ve Sebzeli Mama

Kedilerin balıklara bayıldığını herkes bilir. Fakat bir de özel bir menü ile servis ederseniz tüketirken çok mutlu olur. Etsiz kedi maması tarifi arayanlar için balık ve sebzeli mama harika bir alternatif oluşturuyor.

MALZEMELER:

300 – 400 gram alabalık ya da istavrit
2 – 3 adet sap brokoli

HAZIRLANIŞI:

Kediler için evde yaş mama tarifi listemizin son sırasında bulunan bu yemeğin yapımı oldukça basittir. Tek yapmanı gereken balıkların kılçığını ayırıp parçalar haline bölmek. Sonrasında da brokoli ile yarım litre su içerisinde haşlamak. En son da çatalla ezerek püre haline getirin. Sonrasında ılık hale gelinceye kadar bekletin. Kedinize harika bir lezzet hazırladınız…

Cennet29

TAVUK VE TON BALIĞI YAŞ MAMASI MALZEMELERİ

1/2 su bardağı pişmiş tavuk
1 ton balığı
2 yemek kaşığı esmer pirinç
1 yemek kaşığı haşlanmış havuç, püre

Hazırlanışı

Bütün malzemeleri mutfak robotunda birleştirin ve karıştırın. Kediniz bu mamayı 3 gün yiyebilir.

Ruzgarin

Tuz az katılabilir.

Cennet29

Ben tuz katmadan yapıyorum ama az miktarda katanlar var sanırım.