Kedi Kuru Mama Ve Yaş Mama Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

salihaondag8

Arkadaslar kedilerimizin beslenmesi ve sağlıklı yaşam sürmesi için kuru ve yaş mamalar ve ekstra verdiğimiz etler önemli diye biliyorum yani ilk başta beslenme geliyor peki bu kuru ve yaş mama seçerken nelere dikkat etmemiz gerekiyor ve neye göre almamız gerek içeriğinde ne olursa iyi olur ne olmazsa iyi olur mesela birde kedilerimizin hastalıklara karşı güçlü olması için beslenme yönünden neler yapabiliriz kedim dışarı çıkıp giren kedi ve hastalanıp ölmesinden biraz korkuyorum genel olarak nelere dikkat etmem gerek uzun süre benimle sağlıklı yaşaması için şimdiden teşekkürler cevaplarınız ve önerileriniz için 🤗

2 CEVAP

IIREMMM

Öncelikle dışarı çıkmasına izin vermemelisiniz çünkü aşı yapılıyor diğer kedilerden hastalık kapabilir, sokak kedileri maalesef aşılanamadıkları için birçok hastalığı ve paraziti barındırabiliyorlar, içeriğinin iyi olması önemli şeker ve karbonhidrat miktarı az olmalı.Orta-iyi seviye mamaları burada listeleyeceğim:
Üst ve orta seviye : Acana,Orijen,N&D,Hills,Proplan,Royal Canin,Unique

IIREMMM

ve ekstra evde pişmiş et vermenize gerek yok onun yerine gerçek et barındıran yaş mamaları tercih edebilirisiniz(Schesir ve Acana gibi.N&D Ocean serisini de bizim kedimiz severek yiyor)