Kedilerinizde Günlük Ve Genel Olarak Nelerle Ve Nasıl Gir Şekilde Besliyorsunuz

salihaondag8

Arkadaşlar kedilerinizi günlük olarak kuru mamaylami besliyorsunuz yaş mama ne zaman ve ne kadar veriyorsunuz genelde kuru mamayı hergunmu veriyorsunuz birde ek gıda olarak ne veriyorsunuz ve bunu herzamanmi veriyorsunuz ek gıda olan şeyleri et yaş mama vs birde kaç öğün seklinde ölçü olarak kuru mama ne kadarveriyorsunuz kedileri hep kuruyla beslersek ne olur hep yaş besinlerle beslersek kuruyla beslemezsek ne olur cevaplarsanız sevinirim teşekkürler 🤗

13 CEVAP

Rosier4

Sürekli yaş mama verirseniz diş ve diş eti problemi yaşama ihtimaliniz yüksek önerilen yaş mama miktarı haftada bir kez ya da 10 günde bir.

Ruzgarin

Kuru mama, poşette yazdığı kadar. Aklıma estikçe yaaş mama.

Rosier4

Kedim 4 aylık mama paketinin arkasında yazan gramajı 3e bölüyorum günlük yemesi gerek gramayı yiyor bu şekilde açda kalmıyor.Yaş mamayı 10 günde bir veriyorum bir konserveyi ikiye bölüyorum yani 10 günün iki gününde yaş mama yiyor.Kitten Paste veriyorum haftada 2 kez ek takviye olarak yine haftada iki kez ödül çubuğu bazen de sade kefir.

salihaondag8

Arkadaşlar bende genelde hergun kuru mama veriyorum yaş mama haftada bir 85 gram paketim hepsini yiyor iki öğünde sonra et türleri olcukca veriyorum olmazsa genelde kuru ve yaş mama yiyor ama kedim sürekli yaş mama yemek istiyor ve yemeklerden gordukce yemek istiyor siz bu durumda nasıl yapıyorsunuz yaş mama günü gelesiye kadar kediniz sıkılmıyor mu peki sizce ben yaş mamayı daha sık mı vermeliyim sıkılmamasi için

salihaondag8

Arada ek olarak binde bir yogurt ödül şekeri veriyorum sizce yeterli mi beslenme açısından

Rosier4

Yaş mamayı çok sık vermeyin alışırsa kuru mama yemez.

salihaondag8

Yani saten çok sık vermiyorum haftadar bir veriyorym ama benim kedim kuru mamadan sıkılıyor hep bizim yedigimiz seylerden et tulreri yaş mama olsjn istiyor hep yani kuru mamayi pek isteyerek ve severek yemiyor hiçbir zaman bende bunu anlamıyorum hep üzgün ce aç birakmisim gibi bakiyor yüzüne ama kuru mama yemediği günler yani yaş mama yediğinde çok mutlu ve keyifli

Midnightoil

Pakette yazan kadar kuru mama ölçüyü 3 öğün şeklinde veriyoruz. Haftada 2 kez akşam öğününü yaş mama olaral ayarlıyoruz. Ayrıca, evde et, balık tavuk piştiği gunler mutlaka ona da bir öğün olacak şekilde veriyoruz. Arada tirnak lesimi ve taramayı kolaylaştırdığı için sıvı ödül maması veriyoruz(2 haftada bir gibi) onun harici bazende stick ödüllerden haftada bir sefer veriyoruz. Bunlar harici tüy döküm mevsiminde hergün kalan zamanlarda haftada 2 kez malt takviyesi yapıyoruz.

Rosier4

Hangi mamayı kullanıyorsunuz ?

Palyaco

Haftada 2 yasmama ve haftada 2 meo sıvı puding diğer tüm günler kuru mama ve mantabi çubuğu dişleri için haftada 1 cubuk

salihaondag8

Kuru mama olarak bonacibo tavuklu felicia tavuklu suanlik dönüşümlü kullanıyorum

blue_hpood

her gün kuru mama, n&d kuzulu şu sıra. haftada alabildiğim kadar ciğer, kuzu, tavuk ve balık. geçen gün kuzu yedi, önceki gün de ciğer haşladım. suyuyla birlikte. imkânınız varsa elbette çiğ besleme öneririm. yoksa ideal olanı kuru mamaya ilave olarak verebildiğiniz kadar et haşlamadır. şu pahalılıkta yaş mama tavsiye etmem. eskiden schesir kullanırdım, 7 lira idi:’) şu an 25 lira. ve kesinlikle 25 lira etmez. sürekli yaş mamayla beslemek diş sorunlarına sebep olmaz; diş bakımı yapmamak diş sorunlarına neden olur. ben her gün fırçalamaya çalışıyorum. bir gün fırçalamazsam ertesi gün mutlaka fırçalıyorum. korkmanız gereken yaş mama değil, temizlik eksikliği.

dd13

Her gün kuru mama yiyor. Her gün suyla karıştırarak bir tatlı kaşığını geçmeyecek şekilde ev yapımı yoğurt veriyorum. Evin 3 ayrı yerinde suyu var. Yaş mamayı genelde hafta sonu 2 güne bölerek veriyorum, her hafta ya da ayda 2 paket. Maltı haftada 2 vermeye çalışıyorum. Şu sıralar cilt ve diş için tablet kullanmaya başladım onları da günde bir veriyorum.