Kedime Şu Aralar Kilo Aldıramıyorum Kısırlaştırma İçin Kilo Alması Gerek

plutolympe

Merhabalar kedim 5 ay önce doğum yaptı. Doğumdan 1 ay sonra hızla kilo vermeye başladı. Hamilelikten önce gayet tonton bir kediydi. Yuvarlak hatlı, güzel bir kızdı. 1 ay öncesine kadar kilosundan dolayı hastalıklı gibi duruyordu. Şimdi biraz toparladı gibi. 14 Mayıs doğumlu British beyaz bir kedi. Şu an kilosu 2.600-2.700 arası. Dişlerinde kısa zaman önce tartar çıktı. Anestezi gerekli dendi ama kilosu için çok endişelendim. O yüzden başka bir ilden anestezisiz yapan bir veteriner bulup orada temizlettim. Veteriner minyon bir kedi çok zayıf diyemeyiz dedi ama yine de eski haline dönmesini istiyorum. Hamilelik döneminden beri Hills'in yavru mamasını veriyorum. Gimcatin vitaminleriyle de takviye ediyorum ama bu vitamin markasını değiştireceğim vetriline ve vmp marka düşünüyorum. Onun dışında bir öneriniz var mı? Son zamanlarda somon yağı çıkıyor karşıma onu kullanırsam herhangi bir yan etkisi olur mu? Şimdiden teşekkür ederim.

8 CEVAP

lg23

Ankara Sempati veterinere götürebilirsiniz. 2 dişi sokak kedisi kısırlaştırdık hiç sıkıntı yaşamadık.

Anonymus985465

Kediniz çok zayıf. Ayrıca yazdıklarınızdan da sağlık sorunu olduğu ortada.
Ehil bir veteriner hemogram yapmalı. Vitamin, mineral takviyeli serum vermeli.
Kedinizi içinde etnolan Bozita/Sanabelle gibi mamalarla besleyin.
Ayrıca hergün bol suda haşlanmış tavuğu suyuyla beraber yedirin.
Haftada bir haşlanmış ciğer/balık/yumurta sarısı.
Evladınız yazdığınız kilida anestezi alırsa kaybedebilirsiniz

Anonymus985465

Veterinerden viyo immune alın
Hemogram sonucuna göre kansızlık varsa veterinerden kan yapıcı vitaminli takviye alıp kullanın.

lilypoaca

Kaç yaşında kediniz?

blue_hpood

kedilerde 2 kilodan sonra kısırlaştırma yapılabilir. bu dönemde de kilo alması için bolca et, balık, tavuk, ciğer, kuzu, aklınıza gelebilecek bütün et çeşitlerini haşlayıp suyuyla verebilirsiniz. hem müthiş bağışıklık kuvvetlendirici etkisi olur, hem de kilo alır.

plutolympe

Kedim 2 yaşına girecek mayısta

plutolympe

@Hamlet cevabınızdan sonra biraz korktum birkaç gün sonra aşı için gittiğimizde genel kontroller yapıldı kan testi de verdik bir sorun çıkmadı. Kendisi çok koşturan yerinde durmayan bir kedi, hastalığı yok şu anlık. Beyaz bir kedi olduğu için o kadar sık tavuk vermeyin dedi veteriner. Şu an kızanda kızanı geçince kısırlaştırmak için Ankara'da bir veterinere götüreceğim. Orada da yine kontroller yapılacak. Başka bir önerileriniz var mı acaba? Bir de veteriner konusunda Ankara'da bildiğiniz veteriner var mı? Dorukgiller veteriner kliniğine götürmeyi düşünüyorum internet yorumlarından dolayı. Anlattıkları kısırlaştırma operasyon ayrıntıları da güzel geldi

plutolympe

Veteriner tartarın nedenini yaş mamaya bağladı. Doğum sonrası süt yapsın ve kilo kaybı olmasın diye günde bir defa yaş mama vermiştim öneri üzerine. Tartar neden olduğunu öğrenince hemen bıraktım. Yumurta sarısı yediriyorum yaptıkça. Mama konusunda da seçici eti de çok fazla yemiyor