Kedi Mi Köpek Mi Sizce?

kedici

Anket

Kedi
(15 oy)
Köpek
(16 oy)
Toplam (31 oy)

Çok kararsız kaldım ablam daha sakin bir insan genelde yürüyüş spor vs ilgilenmez dolaşır eve gelince film izlemeyi tercih eder ve o kedi sahiplenmek istiyor
Benimse 7 yaşından beri hayalim olan köpek yürüyüş gezi vs çok severim köpeğimle bunları yapmak bana heyecan verir ve mutlu eder,daha önce ikisine de geçici yuva olduk ve ben köpeğe çok bağlanmıştım vermek zorunda değildim ancak ayrılışı da trajik olmuştu benle.Şimdi ömürlük bir hayvan sahiplenmeyi düşünüyoruz ikisininde zorluklarını ve dezavantajlarını biliyoruz ancak kararsızız benim tercihim tamamen köpekten yana :( Kedi olursa onunla da ben ilgileneceğim ablam sadece keyif sürecek kedi seviyorum ancak madem sorumluluk bende hayalim gerçekleşsin (:(
çok uzattım biliyorum ama sizden isteğim, tercihen ikisininde sahibi olan insanlar ama yardımcı olabilecek herkese açığım,
sizce,hangisi daha iyi hissettirir daha güzel. İkiside farklı ama illaki tercih yaparsınız :)

15 CEVAP

Eğer hergun bıkmadan dışarı çıkaracaksınız , sabrınız fazla ise (tuvalet eğitimleri sıkıntılı olabiliyor köpeklerin) en önemlisi bir eşya gibi görüp yaslandiginda sokağa atmayacaksaniz,salonun ortasına haftalarca tuvaletini yapmasini sıkıntı etmeyecekseniz köpek sahiplenin. Ama köpek bakmak çok çok daha fazla sorumluluk gerektiriyor. Yeterli zamanınız yoksa yine köpek sahiplenmeyin. Tuvalet eğitimini sıkıntı edeceksiniz ,fazla zamanınız yoksa kedi daha iyi olur

ursaminor

Köpeğin yeri çok ayrı.
Kedinin yeri çok ayrı.
İkisini de aynı anda besleyebilirsiniz aslında. Kedi kendine yetebilen bir hayvan. Ama köpek öyle değil. Köpek hep size muhtaç unutmayın. Kedi zaten doğuştan alfa. Ama köpeğin alfası siz olacaksınız.

Ayrıca kedi yalamasına alışan bir insana köpek yalaması sıcak bir sülük değmiş gibi hissettiriyor çok acayip :D
Neyse konuyu dağıtmayayım.
İkisini de yavru olarak alırsanız, gayet güzel ve mutlu yaşayıp alışma kabusu da tecrübe etmemiş olabilirsiniz.

Friolero

Ben de her zaman köpek sahiplenmek istiyordum. Sahiplendim de. Sonra kedimiz geldi bize. Açıkçası arasında bir fark yok. İkisi de yavrunuz oluyor bir süre sonra.

izzy

Kedi besleyenler kedi, köpek besleyenler köpek der. Önemli olan sizin hangisine sahip çıkıp sorumluluğunu alabileceğinizdir. Ikisi de can sonuçta sorumluluk istiyor.

Reyaura

Sorumluluklari ve bakımı farklı onun dışında ikisinin farki yok ikiside evladin olucak. Benim hem kedim hem kopegim var maddi durumunm ikisini karsiliyabilicekse hem kedi hem köpek sahiplenmeni öneririm. Ikisinide yavruyken alırsan iyi arkadas olurlar .

İkisinin de artılarını eksilerini bilen biri olduğuna göre ben senin yerinde olsam evdeki bireyler buna karşı çıkmayacaksa! Beni mutlu edecek şeyi yapardım. Sanırım bu sende köpek bakmak olacak. Tabii eve uygun bir köpek tercih etmeyi unutma yoksa hem sana hem ona zulüm olacaktır.

Kaplankedi

Bence ablanın seveceği gibi küçük cins bir kopek alabilirsin.hem hayalinide gerçekleştirmiş olursun

siiincaap

İkisi de dost canlısı hayvanlar, ancak artıları kadar eksileri de olabilir. Eğer kar kış demeden günde en az iki defa dışarıya çıkartıp gezdirecek vaktiniz ve enerjiniz varsa köpek güzel bir dost olur size beraber oynarsınız ve dışarı çıkıp çiş kaka işini kolay halledebilir sayenizde. Ancak kış mevsiminde de olacak şekilde yavrunuzu gezdirebilecek enerjiniz yoksa veya köpek gibi enerjik bir canlıyla baş edemeyeceğinizi düşümüyorsanız bir kedi dost edinin. Kedilerin bakımı oldukça kolaydır, kum eğitimi olduğu sürece kumuna çişini kakasını yapar siz de ertesi gün onları kürekle alırsınız işiniz biter.(anneden alır genelde bu eğitimi) Vaktiniz ve enerjiniz açısından düşünün kısaca ikisini de.

zeynepgurgen

Bu hangisinin sorumluluğunu tam anlamıyla ve layığıyla alabileceğinizle ilgili. Bunun dışında duyacağınız sevgi aynı olacaktır. :)

SimbaMia

Köpeğinizi dışarı çıkarmaya hergün birkaç kere üşenmeyecekseniz 15yıl boyunca... Yavru köpek eşyaları kemiriyor. Değerli mobilyalar varsa hatırlatayım( bizde 1yılda herşey kemirilmişti). Kedi bakımı daha kolay ve o da kumaş olan yüzeyleri tırtıklıyor. Kendi seçtiği bölgelerde eşyaları bozuyor. Bunlara rağmen evde beslekten memnunum. Kedi daha kolay.

kedici

Tavsiyeniz için teşekkürler ablamla konuşacağım galıba :)

sanemk

köpekler sevecen ve sahiplerine son derece düşkün hayvanlardır aynı zamanda da oyun arkadaşınızdır bence köpek

ecetuqce

Hem kedinin hem köpegim ayrı tutumu vardır ama siz bakacaksanız ablanız sadece sevecekse köpek alın sonuçta tüm sorumluluk sizde olacak aynı sorunu bende yaşamıştım ablam köpek ben kedi istiyordum ve kedi sahiplendim ve iyi ki sahiplenmişim diyorum köpek sahiplerin mutlu olun ablanız onu da sevecektir

emrezrtrk

Bencede kedi almalisin.benim aklıma kedi besleyecegim hayatta gelmezdi. Bir gün geçici olarak aldığım kedim omurluk kızım oldu iyiki de olmuş çok mutluyum.ama cevrem olumlu karşılamıyor

sanemk

köpekler sevecen ve sahiplerine son derece düşkün hayvanlardır aynı zamanda da oyun arkadaşınızdır bence köpek