Çip Hakkında Sorum Var

merhaba benim kedim hastalandığı için çip ve aşı tarihlerini ileri taşıdık ama şimdi hiç bir bilgim yok çip ile ilgili eski pasaport bir işe yaramıyor mu bazı danıştığım kişiler çip olmadan aşı yaptıramazsın diyorlar ama bilmiyorum size danışmak istedim çipin nasıl avantajları ve dezevantajları var bilen kişiler söyleyebilir mi ?

1 CEVAP

targof

Aralık ayını sonuna kadar taktırmak gerekiyormuş yoksa cezası var. çip taktırınca pasaport değişiyor . veterinerimiz aşıların barkodlu olduğunu söyledi oda karneye işleniyormuş o yüzden çipsizlere aşı yapılmayacakmış. Bana kalırsa bir avantajı şu an yok çünkü çip sadece sahip bilgilerini içeriyor yani kediniz kaybolduğunda birisi alır ve veterinere götürürse ancak bulunabilir ki mesela benim kedilerim sokak kedisi tekir ve sarman kim alıpta veterinere götürür.