Galiba Kedime Şiddet Uygulamışlar.

MMK06

Merhaba yani beynime kan sıçrayarak yazıyorum.
Ben evde olmuyorum çalıştığım için ablam evde oluyor. Az önce bi mesele konuşurken ben evde yokken bi tane ********* (çocuk) kediye vurdum boyunu çektim falan dedi. Ablamda fark etmemiş. Normalde odada kilitliyorum biri gelince yavru olduğu için. Acaba o yüzden mi kedim böyle her zaman saklanıyor asla kucağa gelmiyor vs. Benimde halt yemem ancak elimde değildi. Kedilerin aklına kalıyor mu böyle şeyler veya psikolojisini nasıl düzeltebilirim?
(Kusura bakmayın çok sinirliyim kötü koşutuysam kusura bakmayın tekrar)

17 CEVAP

Sezgek

Me yazık ki bu kalıcı olabiliyor ben kızımı il yerinde bulmuştum ve orda bakıyorduk kızıma ilk iş yerimiz büyük iki katlı bir kompleksti ve bir tane de çocuk psikoloğu da vardı kızım normalde kızım iş yerini rahatlıkla dolaşırdı ama bir gün kızımı psikoloğa gelen çocuklar koşuşuturup sıkıştırmışlar dış sekreter geldi durumu bana bildirdi o bulamamış hatta kızımı neyse buldum yavrumu bir Kapı arkasına pusmuş öncelikle tabi nehrin döndüğü için sağlam azarladım çocukları kimse de bir şey diyemedi ama kızım o günden sonra çocuk sesi dahi duysa saklanır kaç sene oldu hala çocuklara yaklaşmaz çocuklardan korktuğu kadar hiç birlerden korkmuyor yani davranış ne yazık ki kalıcı olabilir ailelerin ve öğretmenlerin çocuklarına hayvanlara nasıl davranmaları gerektiğini öğretmeleri gerekiyor bence

blue_hpood

endişelenmeyin, kedilerde uzun süreli hafıza yok, bizim gibi geçmişi hatırlayıp olumsuzluk hissedemezler fakat strese girdiği için kendini güvensiz ve tehlikede hissetmesi muhtemel. önerim öncelikle o çocuğun içinden geçmeniz, ben olsam öyle yapardım; kedinize ise şu aralar özellikle stres yaşatmamaya çalışın. mesela kucağa gelmeyen bir kediyse zorla kucağınıza alıp avutmaya çalışmayın. güvende hissettiği yerde kalsın, kısa sürede tehlike olmadığını hissedecektir. şu dönemde daha fazla sevdiği besinlerden verin, folyo toplarıyla ilgisini çekip oyun oynattırmaya çalışın ve tabii söylememe gerek yok sanırım; o çocuğu mümkünse bir daha eve almayın.