Galiba Kedime Şiddet Uygulamışlar.

MMK06

Merhaba yani beynime kan sıçrayarak yazıyorum.
Ben evde olmuyorum çalıştığım için ablam evde oluyor. Az önce bi mesele konuşurken ben evde yokken bi tane ********* (çocuk) kediye vurdum boyunu çektim falan dedi. Ablamda fark etmemiş. Normalde odada kilitliyorum biri gelince yavru olduğu için. Acaba o yüzden mi kedim böyle her zaman saklanıyor asla kucağa gelmiyor vs. Benimde halt yemem ancak elimde değildi. Kedilerin aklına kalıyor mu böyle şeyler veya psikolojisini nasıl düzeltebilirim?
(Kusura bakmayın çok sinirliyim kötü koşutuysam kusura bakmayın tekrar)

17 CEVAP

MMK06

Belki yaptığım yanlışta ama çocuğa ki tane yapıştırdım. 12 yaşında bi erkek çocuğu. Hayatımda ilk defa bir çocuğu vurdum ama aşırı sinirledim. Yavruyu zaten zar zor eve alıştırmaya çalışıyorum bana alışmaya çalışıyor bide yaptıklarına bakın.

Sezgek

İyi yapmışsın valla ne diyeyim :D

simbakedi

ay 12 yaşındaki şeye de çocuk denmez neyin yapılıp yapılmaması gerektiğini gayet iyi bilir. hayvana zarar vermemek büyük bir akıl gerektirmez. ilk önce şunu söyliyim bu sizin suçunuz değil, kediniz için gerekli bütün önlemleri alsanız bile her şekilde güvenini sağlamanızın mümkünatı yok. o yüzden kendinize kızmayın.

ikinci olarak da tavsiyem yaş mama :D benim kedim de bize ilk geldiğinde çok korkaktı. sokaktan sahiplendik (2.5-3 aylıkken) biz ve biz de şiddet gördüğünü düşünüyoruz çünkü en ufak seste masa ya da koltuk altlarına saklanıyordu, dokundurtmuyordu. uyurken sevdiğimizde yerinden sıçrayıp tıslıyordu. şu an 2 yaşında ve bu korkuları gerçekten aşırı derecede azaldı. en başta bu güveni yaş mama ile sağladık, aşırı obur olduğu için kolay oldu bizim açımızdan :D sonrasında yavaş yavaş severek, yaş mamayı elimizle vererek falan kendimize alıştırdık ve oyun oynayarak da bu güveni artırdık. siz de böyle yapabilirsiniz ama bazen bu süreç uzayabiliyor bazen de hemen halloluyor.

MMK06

Bunu yapan çocuk bu arada

ninja00

Merhaba çok üzücü benimde başıma geldi bir süre insanlarla temas etmek istemıyorlar severken bile korkuyorlar tekrarlanmazsa vurma olayı düzelir zaman lazım biraz hassas davranın

ninja00

Merhaba çok üzücü benimde başıma geldi bir süre insanlarla temas etmek istemıyorlar severken bile korkuyorlar tekrarlanmazsa vurma olayı düzelir zaman lazım biraz hassas davranın

ninja00

Merhaba çok üzücü benimde başıma geldi bir süre insanlarla temas etmek istemıyorlar severken bile korkuyorlar tekrarlanmazsa vurma olayı düzelir zaman lazım biraz hassas davranın

ninja00

Merhaba çok üzücü benimde başıma geldi bir süre insanlarla temas etmek istemıyorlar severken bile korkuyorlar tekrarlanmazsa vurma olayı düzelir zaman lazım biraz hassas davranın

ninja00

Merhaba çok üzücü benimde başıma geldi bir süre insanlarla temas etmek istemıyorlar severken bile korkuyorlar tekrarlanmazsa vurma olayı düzelir zaman lazım biraz hassas davranın

ninja00

Merhaba çok üzücü benimde başıma geldi bir süre insanlarla temas etmek istemıyorlar severken bile korkuyorlar tekrarlanmazsa vurma olayı düzelir zaman lazım biraz hassas davranın

ninja00

Merhaba çok üzücü benimde başıma geldi bir süre insanlarla temas etmek istemıyorlar severken bile korkuyorlar tekrarlanmazsa vurma olayı düzelir zaman lazım biraz hassas davranın

ninja00

Merhaba çok üzücü benimde başıma geldi bir süre insanlarla temas etmek istemıyorlar severken bile korkuyorlar tekrarlanmazsa vurma olayı düzelir zaman lazım biraz hassas davranın

ninja00

Merhaba çok üzücü benimde başıma geldi bir süre insanlarla temas etmek istemıyorlar severken bile korkuyorlar tekrarlanmazsa vurma olayı düzelir zaman lazım biraz hassas davranın

ninja00

Merhaba çok üzücü benimde başıma geldi bir süre insanlarla temas etmek istemıyorlar severken bile korkuyorlar tekrarlanmazsa vurma olayı düzelir zaman lazım biraz hassas davranın

ninja00

Merhaba çok üzücü benimde başıma geldi bir süre insanlarla temas etmek istemıyorlar severken bile korkuyorlar tekrarlanmazsa vurma olayı düzelir zaman lazım biraz hassas davranın