İki Tane Kuru Mama Karışık Versem Sorun Olurmu

salihaondag8

Arkadaşlar ben kısır yetişkin erkek kedime genelde bazen sıkılmamasi icin iki farklı tavuklu kuru mamayı karışık veriyorum sıkıntı yaratirmi tek mama yediği zaman çok iştahla yemiyor genelde iki mamayı karıştırınca iştahla yiyor bir sorun olurmu yani genel olarak çok karıştırıyorum mama geçişlerinden hariç ama elimdeki bir mamayı yemiyor çok bende yeni bir mamayla karıştırıyorum şimdiden cevaplarınız için teşekkürler birde mama geçişinj nasıl yapmam gerek ve ne zaman yapmam gerekiyor

2 CEVAP

IIREMMM

Mamaları rotasyonlu olarak kullanabilirsiniz,biz de Hills ve N&D birlikte karıştırarak veriyoruz, eğer tamamen tek bir mamaya geçecekseniz bunu 5 gün-1 haftaya yayarak yapmalısınız. İnternette de ne kadar miktarda verilmesi gerektiği yazıyor(örneğin; ilk gün yeni mamanın 1/5 i eski mamanın 4/5 i gibi)

TATA4242

İki mamaninda içerikleri aynı olması lazım biri tahilsiz biri tahıllı olmaz.Hayvan diyetine alışamaz ve ilerde sıkıntı yaşayabilirsiniz.Yuksek proteine karşı hassas ise bu şekilde kullanılabilir yani dengelemek amacı ile karbonhidrat miktarı yüksek ve düşük mama karıştırarak verebilirsiniz.Onun haricinde karışık vermeye gerek yok.