Kedimden Alerji Kapmış Olabilir Miyim?

thorcat

Merhaba arkadaşlar veteriner kedime bakıp bit falan görmediği için dış parazit yapmaya gerek duymamıştı ben de bugüne kadar yaptırmadım ama son zamanlarda deli gibi kaşınmaya kendimi parçalamaya başladım bunun dış parazitle bi ilgisi olabilir mi?

6 CEVAP

ursaminor

Dış parazit aşısını yaptırmamak (veya aşı değilse bile diğer doğal önlemleri almamak) çok yanlış. Veterinerinizin sizi yanlış yönlendirmiş olması kötü olmuş.
Vakit kaybetmeden damlasını yaptırın.

İlk şüphelendiğiniz şey dış parazit mi? Belki de bilmediğiniz bir şeye alerji geliştirmiş olabilirsiniz. Bu lanet alerji bir saniyede ortaya çıkabiliyor. Mesela 40 yaşında bile birden domatese alerji geliştirebiliyor insan.

thorcat

6 aydir benimle ama yeni böyle bişey yaşıyorum

MinelG

Kediniz ne zamandan beri sizinle

Kayip

Bence siz bi doktora görunun olabilir yani kapmis olabilirsiniz

eltarcin

Alerji... Benim kabusum. Hemen bir doktora gidip alerji testi yaptırmanızı öneririm. Belki de kedi değil, başka bir şeydir.

Reyaura

Alerjiysende alarji hapi kullanirsin birseyin kalmaz. Nasil bir vet dış parazit yaptirma der! Kimyasal kullanmak istemiyorsan sirkeli suyla kedinin butun vücudunu ovusturarak detayli bir sekilde temizle.