İki Kediyi Alıştırma

busenrsila

Merhabalar geçenlerde sokakta yaralı bir yavru buldum.Alıp veterinere götürüp eve getirdim . Evde 2 yaşında bi kızım var. Yavruyu bi hafta ayrı oda da tuttum zaten antibiyotik iç parazit dış parazit vs tedavisi vardı . Dünden beri odadan çıkarmaya başladım ama evde ki kedim sürekli tıslayıp kaçıyor . Yeni gelen de hiç karşılık vermiyor sürekli yuvarlanıp göbeğini açıyor. Ama bizim ki ne zaman görse tıslayıp kaçıyor. Ve yavru bilmediği için bi kere evde ki kedimin kumuna yaparken gördüm . Halbuki ona ayrı tuvalet mama kabı vs her şeyi aldım . Ne yapacağım bilmiyorum yavruyu bırakmak istemiyorum ama kızımı da üzmek istemiyorum. Çocuğumun iştahı azaldı ne zaman alışırlar tahminen çünkü hani kavga vs etmediler hiç alışırlar diye düşünüyorum ama çok üzülüyorum da

1 CEVAP

Fistikpasa

Alışırlar merak etmeyin zor bir süreç hem sizin içinde hem yetişkin kediniz içinde ama en fazla bir iki haftaya alışırlar. Bu süreçte yetişkin kedinize daha çok zaman ayırmalısınız, kıskanmaması için yavru kediyi severken onu da sevin. Birbirlerinin kokusuna alışmaları içinde ikisinide yetişkin kedinizin oyuncaklarıyla oynatın. Mama verirken aynı zamanda ikisinede yan yana olmasada aynı ortamda mama verin bu şekilde birlikte iken güvende hissetmelerini sağlayın.