Dışarı Çıkması Hakkında

sakirsu20
sakirsu20

247 Puan

Kedimi kısırlaştırdım ama hâlâ dışarı çıkmak istiyor galiba sokağa alıştığı için ama çıkmasını istemiyorum ne yapmam lazım

5 CEVAP

yagmur3545
yagmur3545

686

Ben tasmayla çıkarıyorum. Parazit aşılarını düzenli oldukları için sorun olmuyor. Dışarı çıkma talebi varsa tasmayla çıkarmanızı tavsiye ederim. Çok mutlu oluyorlar. Ama tasmadan kurtulup kaçmamasına dikkat etmeniz lazım ve dışarda köpekle falan karşılaşınca onu koruyabilmeniz lazım.

blue_hpood
blue_hpood

122523

bu şekilde aşırı stresli ve mutsuz olduklarını düşünüyorum. belki erken ölüyorlar fakat en azından alışkın olduğu ortamda ve özgür bir şekilde. arkadaşımın kedisi nohut da böyle; hastalık dolayısıyla iki gün evde tutamadı, üçüncü gün dayanamadı ve saldı. saatlerce, durmaksızın miyavlama, bildiğiniz gibi değil.. yine de sizin kararınız elbette..

Hamlet
Hamlet

119974

14 kedim var ve hepsi sokaktan. Büyük bir bahçem olduğundan, ormana da yakın olduğumdan soğuk ve/veya yağmurlu havalar dışında dışarıdalar.
Ancak yıllar önce sokağımıza bırakılmış olan bir köpeğin, barınaktan sahiplenmiş olduğum bir yavruyu boğarak öldürdüğünü ve birçok kedimin de ağır yaralı eve geldiğini belirtmeliyim.
Uzun süre evde tutup, haftada bir dışarı bırakmanızı önermem. Ya tamamen evde tutmalı ya da düzenli çıkmasına izin vermelisiniz.

sakirsu20
sakirsu20

247

Tasma alıp her gün 1 saat gezdirip eve soksam olur mu

Okan3439
Okan3439

1308

Ben 1 2 sefer çıkardım ondada ağzımın payını aldım birinde mantar kaptı diğerinde pire bence hiç çıkarmamak lazım :)

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 112 Görüntüleme
  • 5 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 60689 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR