Dışarı Çıkması Hakkında

sakirsu20

Kedimi kısırlaştırdım ama hâlâ dışarı çıkmak istiyor galiba sokağa alıştığı için ama çıkmasını istemiyorum ne yapmam lazım

5 CEVAP

yagmur3545

Ben tasmayla çıkarıyorum. Parazit aşılarını düzenli oldukları için sorun olmuyor. Dışarı çıkma talebi varsa tasmayla çıkarmanızı tavsiye ederim. Çok mutlu oluyorlar. Ama tasmadan kurtulup kaçmamasına dikkat etmeniz lazım ve dışarda köpekle falan karşılaşınca onu koruyabilmeniz lazım.

blue_hpood

bu şekilde aşırı stresli ve mutsuz olduklarını düşünüyorum. belki erken ölüyorlar fakat en azından alışkın olduğu ortamda ve özgür bir şekilde. arkadaşımın kedisi nohut da böyle; hastalık dolayısıyla iki gün evde tutamadı, üçüncü gün dayanamadı ve saldı. saatlerce, durmaksızın miyavlama, bildiğiniz gibi değil.. yine de sizin kararınız elbette..

Anonymus985465

14 kedim var ve hepsi sokaktan. Büyük bir bahçem olduğundan, ormana da yakın olduğumdan soğuk ve/veya yağmurlu havalar dışında dışarıdalar.
Ancak yıllar önce sokağımıza bırakılmış olan bir köpeğin, barınaktan sahiplenmiş olduğum bir yavruyu boğarak öldürdüğünü ve birçok kedimin de ağır yaralı eve geldiğini belirtmeliyim.
Uzun süre evde tutup, haftada bir dışarı bırakmanızı önermem. Ya tamamen evde tutmalı ya da düzenli çıkmasına izin vermelisiniz.

sakirsu20

Tasma alıp her gün 1 saat gezdirip eve soksam olur mu

Okan3439

Ben 1 2 sefer çıkardım ondada ağzımın payını aldım birinde mantar kaptı diğerinde pire bence hiç çıkarmamak lazım :)