Acil. Sokakta Bir Yavru Kedi Buldum. Ama Evde De Kedim Var. Hastalık Bulaşır Mı. Ne Yapmalıyım?

Donesylms

Ben sokakta bağıran yaklaşık 2 aylık bir kedi buldum. Kıyamadım aldım.
Ama evde de kedim var. Kedide hastalık var mı yokmu bilmiyorum. evimde fazla oda da yok o yüzden mecbur aynı yerde duracaklar . Kediyi yıkamayı düşünüyorum. Başka onerebileceginiz bişey varmi.
Şuan ayrı bir bölümde tutuyorum.
Kendi kedime hastalık bulasmasindan çok korkuyorum.
Veterinere götürecek gücüm de yok şuan maddi olarak. Napacagimi bilmiyorum

3 CEVAP

blue_hpood

maalesef önce veterinere götürmeniz gerek; bu durum kendi kediniz için de riskli. durumunuz yoksa maalesef bir şey yapamazsınız, ilan açın belki yuva bulabilirsiniz fakat kendi kedinizi çok fazla riske atmayın derim..

Anonymus985465

14 kediye işte bu şekilde ulaştım. Herbiri bulduğumda yavru ve hastaydı. Salonumda 6 kedi kalıyor.
Sadece bir odanız varsa, o yavruya banyonuzda sıcak bir yer hazırlayın ve asgari bir ay orda tutun. Bol suda haşlanmış tavuk göğsü ile besleyin. Tuvaletini temizledikten sonra vanyoda birbpoşete koyup bağladıktan sonra dışarıda çöpe atın. Banyoda ayrınterlik kullanın ve banyoda tüm kıyafetlerinizi örten (pantolon da dahil) uzun bir yağmurluk veya aynı işlevi görecek önlük/kıyafet giyinin. O yavrucağın yiyecek kaplarını banyoda yıkayın
Bunlar sadece en kötü ihtimale karşı tedbirler.
Yüreğinize sağlık

Baliminannesii

Ayrı bir odada tutun. Odaya girerken ayrı bir kıyafetiniz olsun çıkınca da elinizi yıkarsınız. Ben de öyle çok kedi baktım