Gece Yatarken Kapınızı Kapatıyor Musunuz

Rosier4

Şuan kapıyı kapatmıyorum benimle yatıyor ama yazın evlenicem kız arkadaşım çok seviyor kedimi ama gece uyurken karanlıkta korkabilirim alışana kadar diyor ileride kapıyı kapattığım zaman sorun yaşar mıyım ne yapmalıyım

5 CEVAP

blue_hpood

benim annem yavru kedi gördüğünde çığlık çığlığa kaçan bir kadındı. bundan bir sene önce izmire gelmeden evvel sabahları baktığım zaman panterle birlikte uyuyor oluyorlardı genelde:) yavru kediye tutamayan annem, berlini sen ne güzel bir şeysin, maymun diye seviyor.. kapıyı kapatmanıza gerek olduğunu sanmıyorum. gün içinde yeteri kadar enerji atmasını sağlarsanız geceleri totoşunu devirip uyuyorlar zaten. bunun için belli bir düzene oturmuş ve rutinine alışmış olması gerekli. hâlen alıştıramadıysanız ufak bir tavsiyem olacak. ben günde üç öğün yemek veriyorum; vermeden önce mutlaka yarım saat kadar topla oynuyoruz, yoruluyor, biraz moladan sonra yemek yiyor. onun haricinde de gün içerisinde dikkatini çekiyorum, mercimek koyduğum toplarla, peluş farelerle ilgisini çekerek oyun oynatıyorum. akşam 12’de uyumuş oluyor. sabah da 8’de mutlaka uyanıyor. yemeğini yedikten sonra tekrar uyuyor. böyle bir rutine oturtursanız geceleri sağa sola koşturmaz. kediler kapalı kapıları sevmedikleri için sırf kapalı olduğundan dolayı kapı önünde miyavlayabilir. bence strese sokmaya gerek yok. zaten muhtemelen yeni ev, yeni ortam ve yeni birisine alışacak. eşinizin de kediyle oyun ve aktivite saatleri geçirmesini sağlarsanız, korkusunu çabuk yeneceğini düşünüyorum.

Palyaco

Hiç kedi sevmeyen biri bile sonradan benden hada cok seviyor ve kapı bende önceden kapatıyorum şimdi kapatmiyorum eşim alisti

Sezgek

Biz yeni taşındığımız evde cam da koruma yokken yazın mecbur kapatıyorduk bazen içeri girmek için kapıyı tıklatsa da çok ısrar etmez bizimki zaten kızım yatağında uyumayı seviyor mesela şu anda da sabaha karşı gelip yanımız da uyuyor ama mesela bir ara arkadaşımın kedisine bakmıştım o zman kendi evim de kedim yoktu dolayısıyla pencereler de falan bir korumam da yoktu mecbur kapalı Kapı ile uyuyordum o sürekli ağlıyordu kapıyı açmam içim ama kızım ilk eve geldiğin de bile açmam için ağlaması hiç bazen uyandığım da kapının önünde bekler halde buluyorum 🥹 karakter meselesi sanırım

simbakedi

şöyle söyliyim yazın evleneceğiniz için kapıyı kapattığınızda sıcak basacak ve mecbur kapıyı açacaksınız :D benim annem kedilere dokunamayan bir kadındı ve kedimi ocakta sahiplendim, yaza kadar kapısı kapalı yattı. yazın mecbur açınca alışmak zorunda kaldı ama korkutucu bir süreç yaşanmadı. eşiniz hali hazırda kedinizi çok sevdiği için sanmıyorum ki zorluk yaşasın

Rosier4

Yorumlarınız için çok teşekkürler ☺️