Kızgınlık Dönemi

Gulcnsylu

Merhabalar
8 aylık dişi kedim kızgınlıkta evde yetişkin kısır erkek kedim de var bir kaç kez izin vermesem de çifleştiler ilk kızgınlığı 1 hafta ortalama sürdü kısırlaştırmak için veterinerimizi arayacakken 3 gün sonra tekrar kızgınlığa girdi geceleri asla uyuyamıyorum ne yapmam lazım fikirlerinize ihtiyacım var

11 CEVAP

Sezgek

Ben kızımı 6 aylıkken kısırlaştırdım kızgınlığa girmişti çünkü hiç bir problem yaşamadım inanılmaz rahat atlattık operasyonu hiç bir gelişim geriliği bs olmadı onlar söylenti gayeye sağlıklı kızım Allah daha da uzun ömür versin bence hemen kısırlaştırın

blue_hpood

erkek kedinizde bu davranış bozukluğuna dönüşebilir. kızgınlıktayken de kısırlaştırma ameliyatı yapılabilir. yalnızca rahim daha büyük olduğundan bazı veterinerler risk almaz. bence işinin ehli bir veteriner bulup acilen kısırlaştırın. çoğunlukla bu sebeple kedilerin 5 aylık kısırlaştırılmasını öneriyorum:)

KimJeongguk

Evde erkek kokusu aldığından dolayı kızanını tetikliyordur. Kediniz daha 8 aylık kısırlaştırma için çok çok erken. Dişi kedilerin En sağlıklı kısırlaştırma ve çiftleştirme yaşları 1'dir. Lütfen 8 aylık kedinizi kısırlaştırma ameliyatına sokmayın.

KimJeongguk

Bazıları şanslı olabiliyor bu konuda. Benim tanıdığım da kedisini 6 aylıkken kısırlaştırdı kedi ameliyatta dayanamayıp can verdi. Söylentiler üzerine konuşmuyorum ben.

Sezgek

1 yaşında bir kedi de ameliyata dayanamayıp ölebilir benim söylentiden kastım gelişim geriliği muhabbeti sizin arkadaşınızın kedisinin ameliyatı neden kaldıramadığına banılmalı önce bunun nedeni sorulmalı büyük ihtimal bağışıklığı düşük ve kalp sorunu olma ihtimali yüksek bir kediydi 6 aylıktan daha küçük kediler zorunlu olarak ampute ediliyor farklı ameliyatlar geçiyor sonra da sağlıkla hayatına devam ediyor bunu da unutmamak lazım ameliyat kaldıramamış durumu yaştan çok bağışıklık kronik hastalık vs ilgili oluyır

KimJeongguk

Sağlıkla ömrünü geçirsin tüyü kadar ömürleri olsun can dostlarımızın. Herşeyin en iyisini hak ediyorlar. Ameliyat demek küçük te olsa büyük te olsa risk olması demektir. Umarım sağlıkla ve mutlulukla ömrünü sürdürür.

Gulcnsylu

@blue_hpood
Teşekkürler :)

KimJeongguk

Kedi turp gibiydi testler yapıldı ama ameliyatta masada kaldı.

Gulcnsylu

Çok fikir ayrımcılığı var aslında bu konuda kimi veteriner 1 yaşındayken uygun olacağını söylüyor kimisi henüz kızgınlığa girmeden erkenden kısırlaştırılması gerektiğini bizim veterinerimiz dişi kedilerde 6 7 aylıktan itibaren kısırlaştırılabileceği söylendi erkek kedimi de daha önceden orada kısırlaştırdım 1 yaşına kadar bekledik öyle kısırlaştırdık

KimJeongguk

Oyuncu, hareketli ve enerjik bir kediydi.

KimJeongguk

Her kedi için kısırlaştırma ameliyatı 1 yaş riskin en az olduğu yaştır. O yüzden herkes çoğunlukla yaşına girmesini tavsiye eder. Riskin en az olması demek yinede risk olması demektir yinede. Gerekli tetkikleri yaptırmak maalesef bazen güven uyandırmıyor demek ki. Tanıdığım sayesinde biliyorum bende.