2 Buçuk Kilogram Altındaki Kedisini Kısırlaştıran Var Mı

stellabennett

eğer yaptıysanız bir sorunla karşılaştınız mı

11 CEVAP

Fistikliokum

evet ben kendimi 2.5 kilonun altindayken kisirlastirdim, mecbur kalmıştık bir turlu 2.5kiloya ulasamayinca gerekli testleri yapildi , vetimiz sorun olmayacagini netlestirdi. fakültede kalp ultrasonu çektirdik, sonra kisirlastirildi, cok sukur hiç bir sorun yasamadik

Fistikliokum

testlerin fotosunu cekip atayim size ,kilosuna da bakarim karnesinde yaziyordur

Deniz1741

Stellabennett kedinize hemogram ultrason ve biyokimya testleri yaptırın. Değerleri uygun çıkarsa veterineriniz de uygun görürse kısırlaştırabilirsiniz.

KimJeongguk

Arkadaşım 1.700 ken yaptırdı kedisi 1.5 yaşındaydı. Kısırlaştırdıktan sonra 2.700 civarı oldu kilosu. Testleri temiz çıkarsa kedinizin kilosu önemli değil yaptırabilirsiniz.

blue_hpood

2 kilonun altındaki kedilerin kısırlaştırılması risklidir. kısırlaştıracaksanız mümkünse 2 kilo olsun. bolca et çeşitlerinden haşlayarak verebilirsiniz, kilo almasını hızlandırır ve bağışıklığını kuvvetlendirir.

blue_hpood

özür dilerim, 2.5 diye okumuşum. 2.5 kiloluk bir kedi kısırlaştırılabilir. 2 kilonun altı riske girer. 2.5 hayli hayli kısırlaştırılır:)

blue_hpood

şu anda bir sıkıntı olmaz. özellikle gaz anestezi ile işlem yapılmasını isterseniz çok çok daha risksiz olur. kısırlaştırmadan önce kan testi ve genel muayene yaptırın, gereken şeyleri veterineriniz size söyleyecektir. ekstra bir şey gerekiyorsa mutlaka sorun, çoğu zaman söylemiyorlar.

stellabennett

@Fistikliokum kaç kilogramdı acaba bir de hangi testleri yaptılar bir bilginiz var mı

stellabennett

@Fistikliokum çok iyi olur teşekkürler

stellabennett

@blue_hpood şu anda 2.3 kg sizce riskli mi

stellabennett

@blu_hpood gaz anestezi nedir bilmiyorum da biraz bilgi verir misiniz