Kilo Aldıran Yetişkin Kuru Maması

stellabennett

kilo aldıran kuru mama önerebilir misiniz (yetişkin ve kısır olmayan kediler için)

14 CEVAP

Korsan_35

Belki kedisi yasina göre çok zayıftır neden bilmeden yargıliyorsunuz.

Burcuudul

Neden kilo aldırıyorsunuz ki? Hem o durum hayvanın genetiğiyle türüyle alakalı. Kısırlaşırca zaten alıyorlar ve fazla kilo kedilere zararlı. Bazısı almaz

Minigimmm

"pro plan elegant" ilk kez kedimin bir mamayı bu kadar iştahlı yediğini gördüm ama kısır olduğu için vermeye devam edemedim, tavsiye ederim, deneyebilirsiniz :)

stellabennett

@Burcuudul durduk yere kedime ben de kilo aldırmam kısırlaşması için kilo alması gerekiyor

Seymaaacaan

@burcuudul cidden bunu sorgulamanız o kadar saçma ki. Sanırım zayıf bir kediniz yoksa durumun farkına varamazsınız da. Kısırlaştırmanın bile minimum bi kilo sınırı var. Ayrıca zayıflığın nesi iyi olabilir?

Neyse sorunuzun cevabına gelecek olursak, tahıllı ve kalorili mamalar tercih edin. Royal canin ve proplan olabilir

KimJeongguk

Dişi kediler zaten genelde zayıf olur. Yaşını doldursun kısırlaşınca en az 1.5 kilo alır. Kilo aldırmak için protein oranı yüksek yavru kedi mamaları deneyebilirsiniz. Tahıllı yaş mama kullanabilirsiniz. Vitamin takviyeleri yapabilir ve iştahını açan ürünleri kullanabilirsiniz (Ödül maması veya sıvısı vs. gibi). Fakat kediniz hareketli ve oyuncu bir kediyse yediklerini yakıp yine kilo almayacaktır.

gece18

Orta segment mamalar kilo aldırır zaten. Çoğu tahıllı ve unlu olduğu için. Proplan, hills, royal canin vs

stellabennett

@Korsan_35 cidden bazen hemen yargılıyorlar anlamadan dinlemeden

stellabennett

@Minigimmm Pro Plan’ın mama toplama olayından sonra pek güvenemiyorum :( başka marka öneriniz var mıdır Hill’s için de kilo aldırıyor diyorlar denediniz mi hiç

Burcuudul

Kimi yargılamışım ben ya allah allaahh. Sebebini açıklamamış soru soran ben de ihtimaller üzerine yazdım. Asıl siz yargılıyorsunuz! Kısırlaştırmak için kilo şart tabii ama şu da var. Eğer kedi minyon tipli bir kediyse kilo almayabilir. Belkiler üzerine ben de kendi yorumumu yazdım. Yargı dağıtmaya çalışmayın boşuna. Kimseden daha iyi değilsiniz. Önce bi dönün kendinize bakın. Kimseyi.yargıladığım yok

Burcuudul

Ve kediler 4,5 kilo üstüne çıkarsa kilolu sınıfına giriyor. Fazlası böbreklerine karaciğerine kalbine zararlı. Aşırı zayıfsa o ayrı. Kimi insanlar sırf kendi zevki için kilo almalarını istiyor.. VE BEN DE SORDUM ZATEN NEDEN ALDIRMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ Kİ DİYE. OKUYUN ÖYLE YORUM YAPIN!

stellabennett

@Burcuudul yok zaten kimse neden kilosu iyi olan kedisini obez yapmak istesin ki o yüzden sorgulamanız biraz tuhaf geldi bir de kedim çok zayıf olmasına rağmen kilo aldırmak istediğim için duyar kasanlar oluyor bazen siz de öyle yapıyorsunuz diye düşündük

stellabennett

@KimJeongguk zaten şu an neredeyse 1 buçuk yaşına gelecek yavru maması kullanmayı düşündüm ama zararı olur mu diye endişe ettim