Bahçeli Evde Bahçede Baktığım Canlar Hakkında

salihaondag8

Arkadaşlar bizim ev bahçeli ve ben bahçemde 10 a yakın kedi bakıyorum yemeklerini sularını elimden geldiginde maddi durumum yettihinve bakmaya çalışıyorum kendi kedimede bakıyorum haliyle bu zamanda gerçekten çok zor maddi manevi kedilefe bakmak uzun zaman önce doğum yapmış bir kız kedim vardı baktığım bahçede bir sıkıntısı yoktu bir iki gündür hic gelmiyofdu bugün geldiğinde hiç yemek yemiyordu sadece su içti ve gözünün feri gitmiş bohle çok kötüydü gozlefi çok miyavliyordu agzindan birşey akmiz hibi donmuş gibiydi ağzı devamli bağırıp gitti sonra birdaha göremedim ne olmuş olabilir arkadaşlar sizce aşıları felan yoktu bu kedinin saten çok korkak olduğu ici. Klinige goturuo aşı yaptırma şansım olmadı yani birde maddi durumlardan ötürü gercekyen cok üzülüyorum çok seviyordum hepsi ölüyor yani dayanacak gücüm yok artık bu canlar niye ölüyor başına gelen oldumu sizce ne olmuş olabilir ne yapabilirim bulaşıcı bir hastalık mı diğer kedilere birşey olurmu çok korkuyorum ben onlarsiz dayanamam onlar benim canım hani siz beni anlıyorsunuzdur umarım bu canlar bizim herseyimiz ölmelerini istemiyorum iyisiyle kötüsüyle bizimle yaşadılar ben onsuz napacam 😩😔😔😔😔😔😔😔😔😔😔😔😔

6 CEVAP

salihaondag8

Arkadaşlar cevaplarınız ve destekleriniz için teşekkürler bu sokak kedisini bugün bizim burda bakan ücretsiz bıe klinik var oraya götürdüm insallah 1 hafta orada kalıp bakımı muayenesi yapılacak inşallah sağlığına kavuşacak sizler dua edin yeter komsumuzdan kedi çantası isteyip götürdüm bizde yoktu çünkü yani elim vicdanım elvermedi onu öyle bırakmak sağolsun klinikte ucretsiz bakacaklar iç dış parazit iğnesi vurup serum antibiyotik tedavisi ve ağız içinde vir sıkıntılar varmış inşallah düzelecek zamanla 🤗

salihaondag8

Yani iyikife goturmusun değilse hayvan dahada kötü olacaktı şimdi iyi olacak çok mutluyum

simbakedi

sokak kedisinde hastalık eksik olmaz, bulaşıcı ya da viral bir sürü hastalık dönüyor aralarında çünkü aynı kaptan yiyip içiyorlar ya da bir hapşırık hepsine bulaştırmaya yetiyor. özel veteriner olmasa bile belediye veterinerlerine danışabilirsiniz. ben 4-5 tanesini belediye veterinerine götürdüm 2-3 tanesini de özel veterinere yani durumum yettikçe

salihaondag8

Anladım yani veterinere götürüp aşılarıni muayenelerini elimden geldiğince yaptirsam bu tarz sıkıntılar ve ölüm kayiplari yaşama olasılığı daha azmi yasarim sizce bu kedinin durumu ne olabilir siz hiç yaşadınız mı yani veterinere gitmesi şartmi bu durumda

simbakedi

maalesef şart bazı durumlarda ancak şunu da söyliyim ne kadar acı da olsa bazı kediler öleceğini anlayınca gidiyorlar. benim de beslediklerimden oldu bu durum hep. ölüm oranı azalır mı bilmiyorum ama en azından kurtarırsınız

Anonymus985465

Üzüntünüzü çok iyi anlıyorum. Dışarda yaşayan bu masum canlar ağır hasta olduklarında saklanırlar. Adeta sizinle vedalaşmak için görünmüş. Böyle durumlarda hemen kapıp vete götürülmeli. Beslenmeleri çok önemli. Yedirebildiğiniz kadar bol suda haşlanmış tavuğu suyuyla beraber yedirin. Bağışıklığı güçlendirir.
Tabi soğuk, yağmurlu havalarda sığınıp, kuru kalmalarını sağlamak gerekiyor. Aksi takdirde üşütüp enfeksiyon kapıyorlar. Bağışıklık düşük olduğunda ölüme kadar götürüyor.