Annesiz Yavru Kedi Tuvalet Sorunu

betulbatar

merhabalar, yaklaşık 10 gün önce sokakta 2 haftalık annesiz bir kedi buldum ve bakımını sağlıyorum. ilk başlarda pamukla tuvaletini ben yaptırıyordum ancak son 3-4 gündür kendisi yapmaya başladı. yatağın ve koltuğun altına gidip çişini yapıyor. kum aldım, çişli peçetesini kuma koydum, patileriyle kumu kazmasını sağlıyorum, koklatıyorum vs. ama asla kuma yapmıyor. dünden beri e parke üzerinde kazar gibi patilerini sürüyor, kuma koyuyorum hemen çıkıyor, kapta durmuyor bile. bu normal mi ve ne yapmam gerekir? ayrıca gidip tuvaletini yaptığı yeri nasıl temizlemeliyim?

4 CEVAP

Fistik23

Kedi koklayarak tuveletine alışır önceden yaptıgı yerleri iyice silin temizleyin koku kalmasın bide çişini mendile silip ve kakasını tuveletine koyun yapacağı zamanda içine koyun alışır

Fistik23

İnce taneli kunlanın

salihaondag8

Bu konu hakkında kedi lola youtube ce volipet YouTube kanalında videolar paylaşıyor kedi bakımı vekedi bakmayla yani kısacası herşeyi burda bulup ogrebdim sizede öneririm giruo bakarsanız inşallah sorununuzu çözer ve öğrenir rahat edersiniz inşallah başka kanallarda da bu tarz videolar var inşallah yardımcı olabilmişimdir sorununuz çözüldüğünde buraya yazarsanız sevinirim teşekkürler 🤗

betulbatar

çok teşekkürler cevaplarınız için. veteriner şu an 1 aylık olduğunu söyledi dün götürdüm ama tüm yazılanları yapmama rağmen hala öğrenenemedi ne yazık ki. kumun içine çişli pamuk vs. de koyuyorum, tuvaletini yaptığı yerleri sirkeli suyla siliyorum ama hala koltuk ve yatağın altına gidip yapıyor maalesef :( bu normal bi durum mu yoksa böyle zaman alıyor mu?