Acil Yardım

Mirnaz

Arkadaşlar kırsalda yaşıyorum ve sadece bir veteriner var o da hep büyükbaş çalışıyormuş. Sokakta bulup sahiplendiğim kedimin dış paraziti için kendisine başvurdum bana blotic diye bir ilaç verdi 5 litreye 1 kapak katacaksın dedi daha sonra kediyi durulamamı söyledi söylediği gibi yaptım süreçte korumak için boyunluk taktım. Aynı gün 1 adet bavet wormtral iç parazit ilacının yarısını yutturdum. Sanırım zehirlendi ama tam olarak hangi ilaçtan onu bilmiyorum bacağı seyiriyor sürekli yürürken arka bacağını sallıyordu. Hemen veterinere gittik 3 tane iğne yaptı atropin kortizon ve bişey daha yaptı iğneyi yaptığından beri kesim sürekli ağzından bişey çıkarmaya çalışıyor gibi patileriyle ağzını zorluyor tüy kusmaya çalıştığını düşündüm ama hepsi bu sürece mi denk geldi ben ne yapmalıyım aklım almıyor

2 CEVAP

Cennet29

Acilen iyi bir veterinere gitmelisiniz. Bende şehir dışına gidiyorum gidiş geliş 2 saat sürüyor malesef. Bulunduğunuz bölgeye en yakın işini bilen bir veterinere götürün. Ve burda bir sürü hayvan sahibi var bu siteden çok şey öğreneceksiniz. İç dış paraziti nerdeyse hepimiz kendimiz yapıyoruz

Anonymus985465

Onca ilaç sokak canının karaciğerine, böbreklerine umarım zarar vermemiştir.
İç parazit tabletini ve dış parazit damlasını kedi/köpek veterinerinden/eczaneden alıp kilosuna uygun miktarda siz uygulayabilirsiniz.