Çok Soru Sordum Ama Birde Beslenme Hakkinda Sorum Var

akitalove

Kizima 100 gr kuru mama 50 gr da yas mama olacak sekilde mama veriyorum 2 ògunu 300 gr ediyor tabi sizce bu fazlami (kuru ve yas mamayi karistirarak veriyorum) kuru mama : Acana red yas mama : gimdog azaltmalimiyim sizce ?

9 CEVAP

goknur

Birde onun o kadar kaliteli mama alicam diye nelerden vazgectigini dusunmek lazim tabi. Gonul istiyor ki herseyin en iyisini yesinler. Ama butce olmayinca hep biseylerden kismak gerekiyor. Bunuda en iyi ev gecindiren kendi parasini saatlerce calisip anlayabiliyor. Ben sana daha uygun bir mamaya gecmeni tavsiye ederim.

Feronia

Ayıp ettin Seda abla ama :D Hiç oluyor mu bana sormadan böyle sorular açmak falan :))
Öncelikle sakın mamanı değiştirme. Türkiye'de satılan fiyat/kalite bakımından en iyi mamalardan birini kullanıyorsun.
Lucky'nin kilosu 8 diyelim... *Hareketli ve egzersizi bol bir köpek olduğunu biliyorum.
Günlük yemesi gereken kuru mama miktarı toplam 150 gram. (Acana Classics Classic Red)
Günlük yemesi gereken yaş mama miktarı toplam 250 gram. (GimDog Fruity Menu)
Bu hesaplamada mantık basittir. Yüzdeler birbirini tamamlamalı.
Yaş mama miktarını arttıramayacağın için ben şu an verdiğin yaş mama miktarını referans alarak kuru mama miktarını vereceğim.
Günde iki öğün ve her öğün 50 gram olmak üzere günde 100 gram yaş mama yiyor.
100 gram, günlük yemesi gereken miktarın (250 gram) %40'ı.
Geriye kaldı %60. Günlük yemesi gereken kuru mama miktarı 150 gram ama ihtiyacının %40'ı yaş mamayla karşılandığı için 150'nin %60'ı kadar yemeli. Yani 90 gram.
Günde iki öğün verdiğin için bu ölçüleri ikiye bölmelisin.
Sonuç olarak her öğün 50 gram yaş ve 45 gram kuru mama vermelisin.

Ugurkoc34

Fazla değilmi oladar mama hangi cins hangi ırk kaç aylık? Köpekten bahsediyoruz değilmi

Benim1kedimvar

Kediyse fazla ama köpekse normal geldi

goknur

*kazanan

akitalove

Allah razı olsun ezgi beni büyük dertten kurtardin yaa valla bakalim.bide boyle deneyelim bakalim nasil olcak :D

akitalove

Bu arada 2 kilo paketini 89.90 ' na aliyorum ve 15 günde bitiyor 1 ayda 2 paket kuru 180 tl ye denk geliyor yas mamasida 142.0-124 TL ye denk geliyor toplami da tabiki cok fazla ediyor

akitalove

Yani almak icin kendimi baya zorluyorum.tabi

akitalove

Anladim köpeğim kücük ırk maltese terrier 7-8 kilo kadar kendisi yemegini biraz daha kıssam aç kalırmı sizce peki 50 gr kuru 50 gr yas mama gibi gunde 200 gr etmis oluyo