Önemli Uyarı -Kedinizi Yıkamayın

Anonymus985465

Kediler çok hassas olduklarından, ıslandıklarında enfeksiyon kapabilir ve bu idrar yolu tıkanıklığına sebep olabilir.
Kedimi, havuza düştükten 10 ay sonra böbrek yetmezliğinden kaybettim.

7 CEVAP

Ruzgarin

Islandıklarında üşürlerse enfeksiyona açık olabilirler. Veya su pisse enfeksiyon kapabilirler.

Dediğiniz gibi olsa sokakta kedi kalmaz

Anonymus985465

12 senedir kedilerle beraberim . Değil 12 sene önce, 3 sene önce sokakta beslediğim kediler hayatta değiller.

Ruzgarin

Yıkayın demedimki. Yıkamak enfeksiyon sebebi olmaz demek istedim. Veya ıslanmak tek başına

Ruzgarin

Dışarıda sadece ıslaklık değil birçok enfeksiyon sebebi var

Sezgek

Rüzgar sokaktaki çoğu kedi zaten kürkü yağmurda ıslandığı için hastalanıp ölüyor su pis olduğu için ya da enfeksiyon kaptığı için değil kedileri yıkamanıza gerekende yok zaten onlar kendilerini sizin yıkayabileceğinizden çok daha temiz yapıyorlar benim kızımı gören herkes yıkıyor musun tüyleri parıldıyor diye soruyor mesela o yüzden gerek de yok

Sezgek

Anladım ben o şekilde anladım yazdıklarınızdan kusura bakmayın

Ruzgarin

Önemli değil.