7 Aylık Golden Kızım Günlük Besin İhtiyacı Nedir Ne Kadar Olmalı ?

semihyesil

sakin fazla hareket etmeyen bir köpek doyduğunu anlamıyor sanırım utanmasa günde 2 kg kuru mama yiyecek baş edemiyorum :)

12 CEVAP

Feronia

Kesinlikle vermem gereken bir çok cevap var:

  1. Acilen Royal Canin kullanmayı bırakın! Ne kadar verirseniz verin RC ile köpeğiniz sağlıklı beslenmez. Özellikle yavru bir köpek için asla kullanılmamalı, gelişimini olumsuz etkiler. Verdiğiniz paraya da yazık. O fiyata alınabilecek birçok kaliteli mama var.

  2. 7-8 kg 7 aylık bir golden için çok küçük. Golden olduğuna emin misiniz?

  3. Mamaların paket arkasında (veya web sitesinde) kiloya ve bazı mamalarda aynı zamanda yaşa göre günlük verilmesi gereken miktarı bulabilirsiniz.

  4. Formülü bilgi hırsızlığından korumak adına paylaşmamakla beraber köpeğinizin 7,5 kilo olduğunu referans alarak günlük temel besinsel ihtiyaçları:
    60 gram protein, 30 gram yağ ve 20 gram karbonhidrat

    1. maddede söylemiş olduğum değerler ev yapımı diyetlerde işinize yarayacaktır.

Feronia

Günlük yiyeceği kuru mama miktarından mı yoksa günlük temel besin ihtiyaçlarından mı bahsediyorsunuz? Kaç kilo? Mama hangi marka?

anfrenee

MAMA ölçü kapları var aylıktan aylıktan değişiyor örneğin 3 aylık yavru şu kdr mam vesyra mam a olarakta royal canın kesinlikle :)

SelinTuksal

içinde şeker var o yüzden bu kadar severek yiyor... veterinerin sponsorluğundan prim almak için oyuna getirdiği bir pet sahibi daha...

semihyesil

Yarın kontrolü var hassas terazide kilosunu tartıp buradan bildiririm bende şüphe ettim şimdi şuan herşey yolunda ama tetkik etmekte fayda var tabi

semihyesil

maması royal canın veteriner tavsiyesi ile aldım severek tüketiyor fakat dediğiniz gibi ne kadar yemeli ve bunun dışında sağlıklı beslenebilmesi için günlük besin ihtiyacı nedir ? yaklaşık 7-8 kg

semihyesil

Bilgiler için çok teşekkürler golden olduğundan eminim doğumundan beri beraberim yalnız tartmadım hiç kucağıma aldığımda tahmini ağırlık söyledim 10 kg fazla olsa ağır olur kaldıramazdım ☺️ Bilgiler için çok teşekkürler dikkate alacağım

Feronia

Normal şartlar altında en az 15 kilo olmalı. Comfort retriever (mini golden) melezi olabilir. Ebeveynlerinin de safkan olduğuna eminseniz gelişiminde bir problem var demektir. Tabii sadece sizin tahmininiz de yanlış olabilir ki umarım öyledir.

semihyesil

tam tamına 12,500 kgr :)

huseyin1

her mamanın günlük oranı farklıdır mama tanesinin boyutuna içindekilere köpeğin yaşına ve kilosuna göre değişir kullandığınız mamanın üzerinde hangi aylarda hangi kilodayken günlük kaç gram mama tüketmesi gerektiği yazar ancak köpeğiniz fazla hareketli ve çok enerji harcıyorsa oradaki oranın biraz üzerine çıkılabilir mamasını iştahla yemesi güzel ancak kesinlikle günlük öğünün dışına çıkmayın severek yiyor diye fazla fazla vermeyin ve mamasını sürekli önünde bırakmayın aşırı tüketmesi rahatsızlıklara ve zamanla iştahla yediği mamasından uzaklaşmasına neden olur

Sevgi_ylzy

Bende Allah nasip ederse golden yavru alıcam çok heyecanlıyım hakkında virüsü şey okudum ve goldenlar çok çabuk kilo alan köpekleri bu sebeple çok egzersiz yaptırmanız gerekiyor ve günlük yemek miktarını veterinerinize danışmanız en iyisi özelliklerde goldenları bıraksanız bir koca paket mamayı bile bitirirler :)) bu yüzden günlük ölüyle vermek en iyisi

semihyesil

Ne yapmam lazım bu konuda tecrübe sahibi olan arkadaşlar yardım lütfen bilgisi olan olmayan daha önce hiç köpek sahibi olmamış kişiler bile yorumda bulunuyor