Kızım İlk Dişini Döktü :)

snkcl

bi kaç aylık kopeklerin dişlerinin dökülmesi olması gereken bişey demişti veteriner hekimimiz. Bugün ilk dişi çıkmış sabah uyandığımda yerde buldum. Dişleri çıkarken bi sıkıntısı hastalığı olur mu ?

9 CEVAP

Kedi ve köpeklerde uygun diş değişme zamanı 4 ay ve 6 ay arasıdır.Diş değişimi sırasında ateş halsizlik , iştahsızlık, ishal gibi semptomlarla karşılaşabilirsiniz. Hekiminizin kontrolünde bu dönemi rahatlıkla atlatabilirsiniz.

lenahmet

biraz ısırır o kadar :D

snkcl

Biraz ? En son ısırdığında hastaneye gitmiştim :D

lenahmet

kaç aylık?

snkcl

3 aylık

lenahmet

ısırma ipi tenis topu gibi ufak şeylere dikkatini çekin ilgi alanı olsun dişler kaşınınca mobilya falan bırakmaz evde

herşeyi ısırmaya çalışır

snkcl

Henüz 1 dişi çıktı . Daha kaç dişini dökmesi gerekecek ?

Hepsi değişecek.