Kedilere Salam Tarzı Şeyleri Abartmadan Az Miktarda Arada Vermek Ödül Niyetine

salihaondag8

Arkadaşlar kısır yetişkin erkek kedime ben genel olarak kuru mama veriyorum gunluk ama onun dışında yemeğini yedikten sonra evde et türleri olursa yoğurt süt çok nadir sevdiği için veriyorum fazla abartmadan kutu mamadan hariç ödül niyetine arada bir yani haftada bir yaş mama veriyorum ama kedim ben salam yedigimde oda çok seviyor diye ona hindi salamdan ödül niyetine veriyorum bir sıkıntı yaratirmi acaba fikri olan cevaplarsa sevinirim teşekkürler başka ekstra neler verebilirim bağışıklığı ve vücuduna faydalı olması için ne önerirsiniz sizler neler veriyorsunuz ekstra 🤗

8 CEVAP

Midnightoil

Bu tarz işlenmiş et ürünleri bize olduğundan daha zararlı onlara diye biliyorum. Malum çok tuz ve kimyasal katkı içeriyorlar. Bunların yerine onlara özel ödül mamalarından vermelisiniz abartmadan tabi, sıvı ödül maması veya gimcat ödül çubukları gibi.

Ruzgarin

Kedilere insan yiyeceği vermek sakıncalı bence

aslihan_e

Mamaları da işlenmiş etten oluşuyor zaten o ayrı, sadece tuz-baharat (daha doğrusu acı biber, karabiber) onlara zararlı ama abartmadan küçük bir parça yerse hiçbir şey olmaz merak etmeyin. Doyacak kadar yerse o zaman uzun vadede zararlı olabilir. Zaten bize de çok zararlı.

blue_hpood

süt vermemelisiniz, ishal yapar. yoğurt ise oldukça sağlıklı, ev yoğurdu ise bol bol verebilirsiniz, sorun olmaz. ben de su katarak veriyorum. salama gelince ben kahvaltıda yediğim zaman bazen bir dilim de ona veriyorum fakat sosis vermiyorum. salam da çok nadir, 2 haftada bir kere falan.

salihaondag8

Cevaplarınız için teşekkürler ozaman arkadaşlar 🤗

Sezgek

Ben zaten kendim salam yeniyorum çok ama çok nadir eve hindi füme ya da dana jambon alırım kahvaltıya misafir falan varsa kızım hemen kokuyu alınca dikeliyor baş ucuma ama versem de yemiyor yani maşallah benim kız çok sağlıklı besleniyor 😅😂 kerevize haşlanmış ot suyuna falan bayılır ama füme et falan yüzüne bakmaz ama nadir az az vermek çok zarar vermeyecektir bence

salihaondag8

Ne güzelmiş valla sizinki bizimkide ev yemekleri felan yemez ama mesela et türleri felan olursa yoğurt süt salam peynir gibi şeyler ödül şekeri yaş mama genel olarak kuru mamadan hariç bu tarz şeyler çok sık istiyor ve seviyor 😂😂böyle seyler evde kokusunu duyunca kuru mamayı bile yemek istemiyor direk bunlarla bir ömür yese ona yetecek yani gözü hep böyle şeylerden yemek istiyor 🤗

salihaondag8

Öyle olunca az olacak şekilde arafa veriyorum değilse çok seviyor istiyor yani birde sıkılıyor arada böyle şeyler istiyor tabi yinede çok sık vermemek lazim en iyisi arada az miktar değilse zarar verebilir fazla böyle şeyler