Kedim Öğürüyor Ama Kusmuyor

Ikonik23

Kedim yaklaşık 4 5 gündür sadece öğürüyor. Hic birsekilde kusmuyor. Yemesi icmesi normal iştahı var tuvaletini kontrol ettim bir problem yok. Malt veriyorum veterinerin söylemesiyle biraz daha fazlalaştırdım malt vermeyi. Ancak hiç gecmezse veterinere götürecem. Çok asabi veterinere götürmek bile bizim için çok büyük bir stres. Böyle birsey yasayan başına gelen oldu mu acaba

5 CEVAP

Pamulkkk

İyi günler sebebi bir çok şey olabilir kediler tüy yaladığı için onlar yumak olarak kusarak çıkarırlar malt verilir kusrak çıkmadın dışkı yoluyla çıksın diye bir de ip ya da uzun bir şey yuttuysa ip falan bundan dolayı onu çıkarmak için kusmaya çalışıyor olabilir (mesela benim kedim ara da bi bahçemizde çimen yemeğe çıkar nerden baksan 10cmlik çimen yutmuş ve sinderemedin kusrarak çıkardı başka) yani bir çok sebep vardır başka bi veterinere götürmeyi deneyin

Ikonik23

Teşekkür ederim

Genelde yeme icme oynama iyi olan kedilerde sorun olmuyor. Kediler hastaysa yemeyi birakir hemen. Ama iciniz.rahat etmezse bi rontgen cekilebilir.

Ikonik23

Kimsenin bir cevabı yokmu

Ikonik23

Evet röntgen çektirdim az önce kanına baktırdım hiç bir sıkıntı çıkmadı şükür. Büyük ihtimal tüy diyorlar ama kusamıyor maltı fazlalaştırmam gerekiyormuş. Bazı durumlarda kullandigimiz maltta yetersiz kalabiliyormus işe yaramazsa tablet şeklinde malttan almam söylendi. Cevaplarınız icin çok teşekkür ederim